Ще перед війною ZN.UA писало про те , як команда молодих українських науковців, програмістів та інженерів виграла конкурс NASA. Одна з учасниць команди — астрофізикиня Олена Компанієць. Під час війни Олена спільно з командою однодумців організовує науковий лекторій для дітей - цікаві і зрозумілі дітям відео про все на світі: «Ми всі — зоряний пил», «Усе, що ви знаєте про динозаврів, — неправда!», «Суперздібності птахів», «Що заховано в краплині води» та багато інших.
Лекторій безкоштовний, його записи є в YouTube, і він набирає популярності серед дітей, батьків та вчителів. Лекції — це, окрім іншого, якісний українськомовний контент, який цікаво слухати й запам′ятовувати.
"Проблема в тому, що ціле покоління зростало без залучення в науку. І це треба змінювати. Хтось скаже — війна, не до того. Категорично не погоджуся з ним. Ми маємо вже зараз будувати майбутнє", - пише Олена Компанієць в статті "Як полюбити науку з дитинства: корисний ресурс для освіти" для ZN.UA
За словами Компанієць, проєкт Science4Kids дозволяє налагодити комунікацію між українськими вченими та дітьми й показати сенс і захопливість науки.
"Тож моя глобальна мрія — щоби діти знали, чим займаються науковці та які цікаві речі вони роблять. Популяризацію науки потрібно починати з раннього віку, адже саме тоді люди найбільше відкриті для дослідження світу, — варто лише зрозуміти, що саме їх цікавить", - наголосила астрофізикиня.