Ще двох фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" окупанти продовжать утримувати в СІЗО

Поділитися
Ще двох фігурантів © Крим.Реалії
"Верховний суд" анексованого Криму відхилив скаргу на продовження арешту Білялу Адиіову і Раіму Айвазову.

Підконтрольний Кремлю "Верховний суд" анексованого Криму відхилив скаргу на продовження арешту двом фігурантам другої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" Білялу Аділову та Раіму Айвазову, повідомила у Facebook "Кримська солідарність". Кримчан будуть утримувати в СІЗО до 15 лютого 2020 року. Засідання "суду" відбулося 16 грудня.

Підтримати політв'язнів до "суду" приїхали близько 30 осіб. Аділов і Айвазов разом з адвокатом Рустемом Кямілєвим брали участь у засіданні по відеозв'язку з СІЗО, де утримують кримчан.

Адвокат подав клопотання, щоб засідання відбулося у відкритому режимі, а також, щоб на оголошення рішення пустили близьких кримчан. Засідання не відкрили, але близькі змогли почути рішення "суду".

"Також в ході суду було розглянуто та відмовлено у задоволенні клопотання кореспондента "Грані.ру" про ведення фото і відеофіксації", - додали в "Кримській солідарності".

У свою чергу Аділов та Айвазов вимагали, щоб щодо них застосували Женевську конвенцію про захист цивільного населення у воєнний час (IV Женевську конвенцію). Адвокат також заявив про те, що ця справа є політично мотивованою.

"Ви тут для того, щоб весь цей спектакль показати. Просто як лялька, яку тягнуть за мотузки. Рішення у вас вже готові. Мені від вас нічого не потрібно і я вважаю цю справу незаконною щодо мене", - заявив під час засідання Раім Айвазов.

Білял Аділов у своїй промові посилався на те, що є громадянином України, а паспорт Росії отримав вимушено у зв'язку з російською анексією Криму в 2014 році.

"Незважаючи на всі доводи сторони захисту, клопотання було залишено без задоволення. Підсудні залишаться в СІЗО до 15 лютого 2020 року", - зазначили у громадському об'єднанні.

Біляла Аділова і Раіма Айвазова затримали під час масових обшуків і арештів в окупованому Сімферополі 27 березня. Росія звинувачує їх у "тероризмі" та "екстремізмі" за активну проукраїнську і громадянську позицію.

Обвинуваченими у цій справі проходять 25 активістів, майже усі вони (23 людини) вивезені до російських СІЗО й утримуються у Ростові-на-Дону, Таганрозі та Шахтах. Раім Айвазов утримується в ізоляторі Сімферополя, місцезнаходження Едема Яячікова невідоме – після обшуків й затримань він зник безвісти.

Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізмі".

Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".

Вона стала третьою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася. У зв'язку з чим у новій резолюції вперше окремо міститься заклик до Генерального секретаря ООН підготувати спеціальну доповідь про її виконання до наступної сесії ГА ООН.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі