Співробітники Служби безпеки України викрили на хабарі начальника Головного управління Держпраці в Донецькій області, який також окрім українського має громадянство й Російської Федерації, повідомив прес-центр СБУ. Чоловік обійняв зазначену посаду підробивши відповідні документи.
"Співробітники Головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України спільно зі слідчими Національної поліції України під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури України у серпні 2018 року викрили на отриманні неправомірної вигоди в особливо великих розмірах начальника Головного управління Держпраці в Донецькій області" - повідомили в СБУ.
Зазначено, що посадовець вимагав від комерсанта мільйон гривень за зменшення суми штрафу, який тому нарахували, та неінспектування підприємств.
За даними слідства, за кілька місяців до призначення на свою посаду чоловік відвідав анексований Крим. Його "супроводжувала" в. о. начальника ГУ Держпраці в Донецькій області. Під час цієї поїздки чиновник отримав російське громадянство.
"Уже перебуваючи у громадянстві країни-агресора, майбутній керівник Головного управління Держпраці в Донецькій області підробив документи для призначення на посаду", - зазначили в СБУ.
Зловмиснику повідомили про підозру у вчиненні правопорушень, які передбачені ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів – ред.), ст. 368 (одержання хабара) та ст. 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України. Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.
Нагадаємо, що у жовтні проект Bihus.Info оприлюднив матеріал про заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка, який до серпня 2018 року очолював ГУ СБУ в Києві та Київській області. За даними розслідування, Семочко має безпосереднє відношення до втручання СБУ в процес держзакупівель препаратів для перитонеального діалізу. Дії СБУ призвели до призупинення закупівель, і пацієнти залишалися без необхідних медикаментів. Постачальники медпрепаратів для діалізу підрахували, що пауза у поставках призвела до смерті двох сотень людей.
Журналісти також виявили у членів сім'ї Семочка три будинки в Конча-Заспі вартістю кілька мільйонів доларів та інше дороге майно, яке екс-співробітник СБУ не міг придбати на зарплату. Крім того, згідно з матеріалами Bihus.Info фактична дружина Семочка та її діти є власниками російських паспортів і неодноразово відвідували окупований Крим. До анексії півострова Семочко з дружиною жили і працювали на півострові. Після публікації матеріалу НАБУ зареєструвало кримінальне провадження про незаконне збагачення Семочка.
Через два тижні СБУ почала перевірку заступника голови СЗР у рамках справи про держзраду, відкритої за заявою журналіста Дениса Бігуса. У ході перевірки контррозвідка підтвердила, що у дружини Семочка є громадянство РФ, наявність якого сам заступник голови СЗР публічно заперечував. За даними СБУ, російський паспорт є й у дочки дружини Семочка.