Як повідомляє прес-служба СБУ, посадовець, в порушення вимог закону, кілька разів підробляла "тренером" у заходах одного з європейських фондів.
"Під час роботи в НАБУ чиновниця, отримуючи заробітну плату майже в 40 тисяч гривень та маючи доступ до конфіденційної інформації, тричі підробляла "тренером" на заходах одного з Європейських фондів. Таким чином посадовець порушила вимоги ст. 25 Закону України "Про запобігання корупції" та ч. 2 ст. 13 Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України", – вказується в повідомленні.
Співробітники СБ України за погодженням з ГПУ склали відносно співробітника НАБУ протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, і направили його на розгляд Солом'янського суду Києва.
Раніше між співробітниками НАБУ та Генпрокуратури стався конфлікт, при якому бійці спецназу НАБУ застосували проти трьох співробітників ГПУ силу. У НАБУ інцидент із співробітниками Генпрокуратури назвали "позаштатною робочою ситуацією".
Нагадаємо, 5 серпня слідчо-оперативна група Генеральної прокуратури України приїхала до Національного антикорупційного бюро з метою проведення обшуків.
Голова НАБУ Артем Ситник повідомив, що обшук проходив за фактом нібито незаконного прослуховування фігурантів у "справі цукрового прокурора" Олександра Колесника. За його словами, дане виробництво ГПУ почало у квітні 2016 року, як раз в той момент, коли в публічній площині почалися дискусії щодо того, щоб НАБУ змогло самостійно знімати інформацію з каналів зв'язку.
У НАБУ також заявили, що рішення Печерського суду, що дозволяє Генпрокуратурі вилучити фактично будь-які матеріали та документи в приміщеннях Національного антикорупційного бюро України, складене з процесуальними порушеннями і є незаконним.
У свою чергу генеральний прокурор Юрій Луценко на спеціальному брифінгу заявив, що НАБУ прослуховувало не співробітника ГПУ, а "звичайного громадянина". За його словами, заявку на прослуховування подавали детективи бюро через СБУ. І для ГПУ зараз "важливо зрозуміти, чи знали детективи НАБУ про те, що прослуховують не причетний до кримінальної справи телефон".
Згодом, Луценко заявив, що в справі про незаконне прослуховування у слідчих Генеральної прокуратури України більше питань до СБУ, ніж до НАБУ, в офісі якого були проведені обшуки