Як зазначає прес-служба НАБУ, яка оприлюднила копію ухвали суду, в документі не вказані конкретні обставини здійснення правопорушення та прізвища детективів, які вчинили його, а також будь-яка інша інформація про справу, в рамках якого НАБУ, на думку прокуратури, займалось незаконною "прослушкою".
Наголошується, що суд дозволив прокуратурі шукати в приміщеннях НАБУ документи в електронному та паперовому вигляді, комп'ютерну техніку, електронні та паперові носії інформації, засоби зв'язку та будь-які інші речі, які можуть містити "відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення".
"Дану ухвалу, як і самий обшук, Національне антикорупційне бюро вважає незаконною, і буде вживати усіх необхідних дій в межах чинного законодавства для захисту матеріалів досудових розслідувань та іншої важливої інформації від спроб незаконного вилучення", – підкреслюється в повідомленні.
У відомстві також наголосили, що в разі виникнення прямої загрози блокування своєї роботи, можуть залучити для захисту власний спецпідрозділ.
"В умовах виникнення прямої загрози блокування роботи НАБУ, наявність власного підрозділу спеціальних операцій є гарантією збереження порядку, захисту даних і забезпечення стабільної роботи Бюро", - резюмується в повідомленні
Нагадаємо, 5 серпня слідчо-оперативна група Генеральної прокуратури України приїхала до Національного антикорупційного бюро з метою проведення обшуків. Як повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган, в ході обшуку ГПУ провела виїлучення документів у справі про незаконне прослуховування фізичної особи.
Голова НАБУ Артем Ситник повідомив, що обшук проходив за фактом нібито незаконного прослуховування фігурантів у "справі цукрового прокурора" Олександра Колесника. За його словами, дане виробництво ГПУ почала у квітні 2016 року, як раз в той момент, коли в публічній площині почалися дискусії щодо того, щоб НАБУ змогло самостійно знімати інформацію з каналів зв'язку.
"Це виробництво спочатку незаконно зареєстровано, тому що ми самі не знімаємо інформацію, ми це робимо через СБУ", - заявив він.
На думку голови НАБУ, справжньою метою відкриття данного провадження є зрив голосування в Раді за законопроект, що дозволяє НАБУ самостійно вести прослуховування посадовців.
Ситник також запевнив, що НАБУ передав співробітникам ГПУ документи, які вказують, що ті обставини, на які вони посилаються, не відповідають дійсності.
У свою чергу генеральний прокурор Юрій Луценко на спеціальному брифінгу заявив, що НАБУ прослуховувало не співробітника ГПУ, а "звичайного громадянина". За його словами, заявку на прослуховування подавали детективи бюро через СБУ. І для ГПУ зараз "важливо зрозуміти, чи знали детективи НАБУ про те, що прослуховують не причетний до кримінальної справи телефон".
Луценко також повідомив, що перед тим, як відправити слідчих в будівлю НАБУ, він подзвонив Ситнику і попередив його про це. При цьому генпрокурор закликав суспільство і політиків не радикалізувати ситуацію.