СБУ викрила схему фіктивного виводу в РФ понад 10 млн грн компанією сина Януковича

Поділитися
СБУ викрила схему фіктивного виводу в РФ понад 10 млн грн компанією сина Януковича © Фото прес-служби "МАКО"
Гроші були переведені в РФ нібито на закупівлю обладнання для окупованої частини Донбасу.

Служба безпеки України викрила канал виведення в Російську Федерацію більше 10 млн грн фірмою, підконтрольною групі "МАКО" старшого сина Віктра Януковича Олександру.

"Для виведення валюти за кордон одна з компаній холдингу "МАКО" фіктивно придбала обладнання в Російській Федерації. Воно начебто мало імпортуватися на територію, яка на час фінансової махінації вже була непідконтрольна українській владі", - повідомляє прес-служба СБУ у четвер, 13 серпня.

СБУ вимагає накласти арешт на банківські рахунки підприємств, задіяних у протиправній схемі. У зв'язку з цим спецслужба поінформувала Генеральну прокуратуру для того, щоб використовувати ці матеріали у досудовому розслідуванні кримінального провадження за підозрою А. Януковича.

Декількома тижнями раніше СБУ заблокувала 110 млн гривень на рахунках Олександра Януковича. Як зазначалося, кошти повинні були надійти в компанію "МАКО-Трейдінг".

У квітні минулого року Олександра Януковича було оголошено в розшук. Син президента-втікача, акціонер корпорації "Менеджмент ассетс компані" підозрюється у скоєнні злочину, передбаченого частиною 2 статті 366 Кримінального кодексу україни - службове підроблення, підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів, що спричинило тяжкі наслідки. Максимальна санкція за цією статтею - п'ять років в'язниці.

Старший син Януковича зник з поля зору українських правоохоронців 23 лютого. ЗМІ і низка політиків називають Олександра Януковича можливим "спонсором" сепаратистських виступів на сході України. Так, зокрема, екс-глава МВС Юрій Луценко вважає, що і сьогодні "Олександр Янукович за гроші, які він досі виймає з конвертаційних центрів, відкатів за вугілля оплачує весь цей сепаратистський шабаш і капітуляції міліції".

У листопаді 2014 року Олександр Янукович, повідомив, що відкрив нову компанію в Санкт-Петербурзі.

Рік тому Генпрокуратура наклала арешт на особисте майно Олександра Януковича на суму майже 97 млн грн і на цінні папери, вартістю 1,2 млрд грн. Януковичу-молодшому інкримінують ухилення від сплати податків. У травні поточного року виявилося, що з цінних паперів Януковича-молодшого знятий арешт. У ГПУ пояснили, що оскільки мета арешту (конфіскація майна обвинуваченого за вироком суду і звертання його в доход держави) не була досягнута, за клопотанням прокуратури арешт на акції було накладено повторно.

Напередодні, 21 липня, стало відомо, що Інтерпол видалив сторінку розшуку екс-президента Віктора Януковича, який перебував у розшуку з 12 січня 2015-го року. Після цього у Генеральній прокуратурі України заявили, що мають намір боротися за поверненнянформації про міжнародному розшуку екс-президента Віктора Януковича в базу даних Інтерполу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі