СБУ пропонує перевірити низку рішень глави Апеляційного суду Києва

Поділитися
СБУ пропонує перевірити низку рішень глави Апеляційного суду Києва Міліція знайшла докази, що Чернушенко сприяв прийняттю "потрібних" третім особам рішень © Укрінформ
Він нібито отримував СМС з вказівками, яке рішення приймати в тій чи іншій справі.

Служба безпеки України вважає необхідною перевірку низки рішень, винесених головою Апеляційного суду Києва Антоном Чернушенко.

"Ви знаєте справу щодо голови Апеляційного суду. Сьогодні Служба безпеки виходить з ініціативою перевірки законності винесених ним ухвал, про які йшла мова у смс-переписці з його дуже близьким родичем", - заявила речник СБУ Олена Гітлянська на прес-конференції в п'ятницю в Києві.

Мова йде про переписку, яку раніше оприлюднив у своєму Facebook радник глави МВС, народний депутат Антон Геращенко. Ці СМС Чернушенко отримував в період з квітня по листопад 2014 року. У них "один з наближених до нього товаришів передавав прохання/доручення про те, як треба вирішувати ті чи інші питання в Київському апеляційному суді".

"У деяких смс прямо вказувалися прізвища фігурантів справ, у деяких номери виробництв з державного реєстру судових рішень та рекомендації що потрібно зробити - "випустити на домашній арешт", "зменшити заставу з 30 мільйонів до 500 тисяч", "відкласти справу" і так далі", - зазначає Геращенко.

Депутат також наводить аналіз низки справ. Вони стосуються, зокрема, колишнього першого заступника Голови Національного банку України Бориса Приходько і екс-депутата Василя Шпака.

Антон Чернушенко: робота під замовлення. Вчора Генеральна прокуратура передала до Верховної Ради подання на зняття н...

Posted by Anton Gerashchenko on 25 Червень 2015 р.

У п'ятницю, 19 червня, з'явилися повідомлення про блокування будівлі Апеляційного суду Києва невідомими. Пізніше в ГПУ пояснили дії проведенням досудового розслідування.

В понеділок Віктор Шокін оголосив про отримання доказів проти голови суду Антона Чернушенка. Зокрема, за його словами, повідомлення в телефоні судді вказали на розподіл рішень суду "під замовлення". Також у судді була вилучена велика сума грошей, яку Чернушенко намагався ховати в мантію, ключі від п'яти автомобілів і так далі. Сам Чернушенко пояснив кишенькові витрати 6,5 тисяч доларів необхідністю візиту до стоматолога, а 30 тисяч гривень - покупками продуктів.

Будучи недоторканним, суддя Чернушенко заблокувався в будівлі і відмовляється її залишати, оскільки міліція не має права його затримати і притягнути до відповідальності без дозволу Ради.

Шокін пообіцяв внести до Верховної Ради подання на притягнення Чернушенка до відповідальності.

24 червня Генеральна прокуратура України повідомила Чернушенка про підозру у скоєнні кримінальних злочинів. Голова Апеляційного суду Києва підозрюється у скоєнні злочинів за статтями "незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду" (ч. 2 ст. 376-1 КК України) та "винесення суддею завідомо неправосудних судових рішень" (ч. 2 ст. 375 КК України).

Санкція ч. 2 ст. 376-1 КК України передбачає покарання у вигляді обмеження свободи на термін від 3 до 5 років або позбавлення волі на строк від 3 до 6 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від 2 до 3 років. Санкція ч. 2 ст. 375 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі