СБУ підозрює колишнє керівництво податкової у відмиванні мільярдів гривень

Доповнено
Поділитися
СБУ підозрює колишнє керівництво податкової у відмиванні мільярдів гривень © "Главком"
В рамках справи СБУ провела обшуки в ексголови податкової Сергія Верланова.

Служба безпеки підозрює колишнє керівництво Державної податкової служби в організації механізму щодо нещаконного формування податкового кредиту на мільярди гривень, повідомила пресслужба СБУ. Окрім того, розслідування триває за статтями про фінансування тероризму та посягання на життя державного чи громадського діяча.

"За версією слідства, до оборудки також причетні керівники територіальних управлінь податкової служби. Співробітники СБУ встановили, що протягом 2019-2020 років чиновники у змові з організаторами транзитно-конвертаційних груп створили схему із незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість", - зазначили в СБУ.

Правоохоронці також встановили факти незаконного втручання у роботу електронних баз даних податкової служби. В тому числі, це робили за допомого зміни алгоритму автоматичної перевірки податкових накладних в Єдиному реєстрі низки фіктивних суб'єктів господарської діяльності. У СБУ зазначили, що такі дії призвели до ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, а також до легалізації протиправно отриманих коштів.

"У межах розпочатого кримінального провадження правоохоронці провели понад 100 обшуків у різних регіонах України за місцями роботи та проживання фігурантів, у тому числі у колишнього керівника Державної податкової служби. Вилучену під час слідчих дій документацію буде додано як доказову базу до матеріалів справи", - повідомили в СБУ.

Зазначимо, що екс-голова податкової Сергій Верланов ще вранці повідомив про те, що спецслужба провела в його будинку обшуки. Однак, за його словами, співробітники СБУ нібито не пояснили, що вони шукають, "але те, про що, ймовірно, прийшли, не знайшли".

В рамках справи заблоковано банківські рахунки суб'єктів господарської діяльності, задіяних у протиправній схемі. Крім того, накладено арешт на ліміти цих СГД з податку на додану вартість в електронній системі адміністрування ПДВ.

Триває досудове розслідування за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч.3 ст. 258-5 (фінансування тероризму), ч. 3 ст.112 (посягання на життя державного чи громадського діяча) та ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Читайте також: Кабмін звільнив голову митниці Нефьодова і голову податкової Верланова

Зазначимо, що за три місяці 2020-го, за даними Держказначейства, податкова мала зібрати 117 млрд грн, а зібрала тільки 110 млрд. У розпорядженні ZN.UA є документи, з яких випливає, що за особистої участі податківців генеруються мільярди "схемного" податкового кредиту та працюють сотні транзитно-конвертаційних центрів. Зокрема, сума недонадходжень до бюджету з податку після застосування відповідної схеми становить близько 11,5–13,5%.

Так, в лютому цього року в Україні працювали близько 600 транзитно-конвертаційних центрів, через діяльність яких Держбюджет щомісяця недоотримує близько 4 млрд грн. У свою чергу фірми-схемщики з січня 2019 згенерували близько 75 млрд грн фіктивного податкового кредиту.

Детальніше про схеми в податковій читайте в статті Юлії Самаєвої, редакторки відділу економіки ZN.UA – "Податок на додану жадібність".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі