СБУ оприлюднила документи про репресованих діячів "Розстріляного відродження"

Поділитися
СБУ оприлюднила документи про репресованих діячів "Розстріляного відродження" Пам'ять жертв радянського тоталітарного режиму в Україні вшановують кожної третьої неділі травня
Документи з архівів КДБ опубліковані в День пам'яті жертв політичних репресій.

Служба безпеки України оприлюднила чергову групу документів радянських каральних органів з кримінальних справ українців, репресованих в роки сталінського Великого терору. Публікація приурочена до Дню пам'яті жертв політичних репресій, який в Україні цього року відзначають 17 травня.

Опубліковані документи проливають світло на долю покоління "Розстріляного Відродження" - українських письменників, поетів й інших діячів культури, знищених радянським тоталітарним режимом у 1930-х роках.

"Жертвами терору 1937-38 років стали понад 260 тис. українців. Більшість з них були розстріляні. А їх сім'ям повідомляли про смерті від інфарктів і серцевих нападів. Була навіть окрема директива - з родичами розстріляних говорити усно, а дату смерті в довідках ставити довільно в межах 10 років після арешту. Сьогодні документи з архівів КДБ доступні онлайн. Колекція про долі "Розстріляного Відродження" показує, як ховалася правда", - йдеться в повідомленні прес-центру СБУ, поширеному в неділю.

Читайте також: Суд у Москві оштрафував сімох кримськотатарських активістів

День пам'яті жертв політичних репресій в Україні відзначають щорічно у третю неділю травня.

Особливо актуальний він зараз, в умовах триваючої з 2014 року відкритої агресії РФ проти України. Так само, як і 100 років тому, Росія переслідує українців в окупованих Криму та Донбасі, незаконно тримає у в'язницях сотні українських політв'язнів.

Точна кількість жертв тоталітарного режиму досі невідома. На думку деяких фахівців, з початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття в Україні заарештували майже 1,5 мільйона людей.

Терор і репресії зачепили майже всі верстви населення: вчених, політиків, військових, священиків, представників культури, селянства. Особливо жорстокі репресії проводилися режимом Йосипа Сталіна в 30-х роках.

Одним з трагічних символів того часу є київська Биківня - у Биківнянському лісі знаходиться найбільше в Україні місце поховання жертв масових репресій. Тут був розташований об'єкт спеціального призначення НКВД, де у кінці 30-х - в 40-х роках проводилися масові захоронення розстріляних і закатованих. За даними дослідників, у Биківнянському лісі поховано близько 100 тисяч людей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі