СБУ: Є підстави стверджувати, що влада Ірану навмисно допомагає РФ у війні проти України

Поділитися
СБУ: Є підстави стверджувати, що влада Ірану навмисно допомагає РФ у війні проти України © Міноборони України
​​СБУ відкрила кримінальне провадження, щоб встановити усіх причетних осіб.

Служба безпеки України почала кримінальне провадження щодо постачання в Росію іранських дронів Shahed-136 і Mohajer-6, а також балістичних ракет малої дальності Fateh-110 та Zolfaghar, повідомляє пресслужба СБУ.

За матеріалами слідства, є всі підстави стверджувати, що представники іранської влади й оборонно-промислового комплексу умисно допомагають РФ у війні проти України. 

Метою розслідування є поіменне встановлення причетних осіб, способу та маршрутів перевезення цих озброєнь і подальше притягнення винних до відповідальності.

«Той, хто допомагає росії обстрілювати мирні українські міста і села, має також понести відповідальність за воєнні злочини РФ. Бо не можна свідомо продавати маніяку наточений ніж, а потім дивуватися, що він вбиває людей. Тож наразі українські правоохоронні органи дають юридичну оцінку такій допомозі нашому ворогу. Незважаючи на спроби РФ замаскувати «Шахеди» під «Герані», ми доведемо їхнє іранське походження, зокрема і за допомогою експертиз. Працюємо над тим, щоб зірвати маски з усіх воєнних злочинців і покарати їх», – зказав очільник СБУ Василь Малюк.

Провадження відкрито за ч.1 статті 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору). Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі.

19 жовтня представниця Єврокомісії Набіла Массралі заявила, що ЄС має докази того, що Іран надає Росії БПЛА для ведення війни проти України. 20 жовтня санкції проти Ірану ввів ЄС та Велика Британія.

За словами президента України Володимира Зеленського, Росія замовила у Ірану 2400 БПЛА Shahed-136. Ці пристрої вже не раз застосовувалися для атаки на Україну, зокрема 17 жовтня внаслідок атаки іранських дронів зруйновано житловий будинок у Києві, загинули п'ятеро людей. 

Іранські дрони й ракети несуть смерть і руйнування не тільки в Україну. Незважаючи на тривалі санкції, Іран виріс у геополітичного гравця. Сьогодні це вже відчувають не лише Ізраїль та Україна, а багато інших. І за передачею Росії зброї стоїть не тільки бажання Тегерану допомогти своєму союзникові, а й намір заявити про себе як впливового регіонального та глобального гравця. Детальніше про це розповідає Сергій Данилов у статті «Висока ціна дешевої іранської зброї. Не тільки для України».  

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі