Велика Британія запровадила санкції проти Ірану в той же день, коли це зробив ЄС. Причина - наявність доказів постачання Іраном Росії дронів-камікадзе, якими та атакує Україну. Рішення опубліковано на сайті британського уряду.
Під санкції потрапили:
- начальник Генштабу Збройних сил Ірану генерал-майор Мохаммад Хосейн Багері;
- директор промислово-дослідницького підрозділу при міністерстві оборони генерал Саєд Ходжатолла Горейші;
- командувач аерокосмічними силами Корпусу вартових Ісламської революції бригадний генерал Саєд Агаджані;
- компанія-виробник безпілотників Shahed Aviation Industries.
19 жовтня представниця Єврокомісії Набіла Массралі заявила, що ЄС має докази того, що Іран надає Росії БПЛА для ведення війни проти України. 20 жовтня ЄС ввів санкції проти Ірану.
За словами президента України Володимира Зеленського, Росія замовила у Ірану 2400 БПЛА Shahed-136. Ці пристрої вже не раз застосовувалися для атаки на Україну, зокрема 17 жовтня внаслідок атаки іранських дронів зруйновано житловий будинок у Києві, загинули п'ятеро людей.
Іранські дрони й ракети несуть смерть і руйнування не тільки в Україну. Незважаючи на тривалі санкції, Іран виріс у геополітичного гравця. Сьогодні це вже відчувають не лише Ізраїль та Україна, а багато інших. І за передачею Росії зброї стоїть не тільки бажання Тегерану допомогти своєму союзникові, а й намір заявити про себе як впливового регіонального та глобального гравця. Детальніше про це розповідає Сергій Данилов у статті «Висока ціна дешевої іранської зброї. Не тільки для України».