У Службі безпеки України припинили діяльність зловмисників, які організували незаконний механізм легалізації в Україні вихідців з країн Близького Сходу.
Шахраї діяли в Луганській та Закарпатській областях, повідомила пресслужба СБУ на відомчому сайті.
Серед іноземців були вихідці з країн "з підвищеною терористичною загрозою".
За даними попереднього розслідування СБУ, до складу групи входили кілька громадян України.
"Зловмисники організували протиправний механізм легалізації в Україні вихідців з країн Близького Сходу. Для цього вони виготовляли закордонним замовникам підроблені документи, які іноземці використовували, зокрема, для вступу до українських ВНЗ. Своїх клієнтів ділки підшукували через особисті зв'язки, а також на спеціалізованих інтернет-форумах. Оплату за "послуги" вони отримували готівкою або через банківські карткові рахунки", - уточнили в спецслужбі.
Під час обшуків за адресами проживання організатора угруповання в Сєвєродонецьку, а також в підпільній лабораторії в Харкові, правоохоронці виявили: обладнання для виготовлення фальшивих документів; багато підроблених паспортів; 90 печаток і штампів фіктивних структур; банківські картки; готівку.
СБУ перевіряють ймовірну причетність іноземців до діяльності міжнародних терористичних організацій.
Також у відомстві розповіли, що в Закарпатській області заблокували канал незаконної міграції іноземців через державний кордон України до Євросоюзу. Правоохоронці затримали організатора "трафіку" на спробі незаконного перекидання трьох нелегалів з країн Центральної Азії.
За попередніми даними слідства, протиправну діяльність організував громадянин однієї з країн Південного Кавказу. Він обіцяв "клієнтам" забезпечити перехід через держкордон України в ЄС поза встановленими пунктами пропуску.
В рамках кримінального провадження за ч.2 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального Кодексу України вирішується питання про повідомлення затриманому про підозру та обрання запобіжного заходу.
Раніше Служба безпеки України викрила масштабний механізм фінансування підтримуваного РФ незаконного збройного формування "ЛНР", повідомила пресслужба СБУ. Організатори схеми незаконно відправляли в РФ продукцію захопленого бойовиками українського підприємства.
Так, у 2018 році підприємство перерахувало в "бюджет" окупантів більше мільйона російських рублів. Оперативники СБУ встановили, що обсяг фінансування заводом окупаційної "влади" і проросійських бойовиків в цілому складають десятки мільйонів рублів.
СБУ повідомила екскерівнику вагонобудівного заводу про підозру в фінансуванні дій, скоєних для зміни меж території або державного кордону України. Підозрюваного оголосили в загальнодержавний розшук. Справа відкрили по ст. 110-2 Кримінального кодексу України.