«Самі винні»: українських школярів навчають виправдовувати ґвалтівників і грабіжників

Поділитися
«Самі винні»: українських школярів навчають виправдовувати ґвалтівників і грабіжників
Такі тези можна побачити у підручнику «Основи здоров’я» для учнів восьмих класів.

Незадовільна якість підручників в Україні вже тривалий час є темою бурхливих дискусій. У черговий скандал потрапив підручник «Основи здоров’я» для восьмикласників авторства О.Тагліної.

У ньому авторка доводить, що пограбування та зґвалтування може «спровокувати» сама жертва.

«За логікою авторів, якщо вас пограбували, це тому, що ви спровокували злочинця, «запросили» вас пограбувати: виставили напоказ гаманець з грошима, дорогий мобільний чи велику кількість дорогих прикрас. Причина зґвалтування, виявляється, – це коротка спідниця, повернення додому без супроводу в темний час доби або переляканий вигляд», - пише у Facebook народна депутатка Інна Совсун.

Facebook/ Інна Совсун

Facebook/ Інна Совсун

Facebook/ Інна Совсун

Підручник відкритим текстом вчить дітей, що на «сильних та рішучих» не нападають. З огляду на це депутатка припускає, що до написання книги міг бути причетний «гопник або недобросовісний працівник МВС часів Януковича».

Совсун нагадала про провалений Верховною Радою проєкт закону №3900 про експертизу підручників на науковий характер, академічну доброчесність і відсутність дискримінаційних висловлювань. Цей закон також дозволяв батькам школярів  скаржитися на якість навчальної літератури.

«Можна вкотре подякувати депутатам, що не підтримали якісні підручники, та спитати, що вони думають про принцип «самі винні»», - підсумовує вона.

І наша, на жаль, регулярна рубрика ? Пекельні підручники. "Основи здоров'я", які вчать 8-класників принципу "самі винні"...

Опубликовано Inna Sovsun Понедельник, 1 февраля 2021 г.

Зазначимо, світовий підхід до проблеми зґвалтувань базується на тому, що відповідальність за цей злочин завжди лежить на ґвалтівникові, а не на жертві. І будь-які твердження щодо «провокації» на злочин поведінкою, одягом, фігурою тощо є цілком маніпулятивними.

У соціальних мережах неодноразово запускали флешмоби та відеоролики, метою яких було пояснити: жертвою зґвалтування може стати кожен, незалежно від віку, статі, зовнішнього вигляду.

Проблемою протидії насильству займаються світові та українські зірки, нею опікуються й міжнародні організації і фонди. Зокрема, ООН у рамках кампанії UNiTE («Єдність») щорічно проводить просвітницький захід «16 днів активних дій проти гендерного насильства».

Україна є її активним учасником, у нашій країні цей захід традиційно проводиться з 25 листопада по 10 грудня. Серед завдань: привернення уваги громадськості до проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі