РФ планомірно перетворює Кримський півострів у свою військову базу для контролю акваторії Чорного та Азовського морів.
За весну-літо 2021 року Росія збільшила свій військовий контингент в Криму, йдеться в заяві начальника Головного управління розвідки Міноборони України Кирила Буданова.
Загроза з боку окупанта півострова виникла зараз не тільки для України, а й усієї Європи.
"З початку окупації півострова Росія практично щорічно збільшує свій військовий контингент в Криму. Зрозуміло, що саме це і була основна мета окупації Криму, адже півострів має дуже вигідне геополітичне розміщення, дозволяє Росії мати істотні переваги і можливість впливу на країни причорноморського регіону", - зазначив Буданов.
За словами глави української розвідки, Москва використовує півострів і як базу для забезпечення російської військової присутності в Сирії.
"Ми готові до боротьби до повної деокупації Кримського півострова. Крим буде звільнений, а злочинці будуть покарані", - уклав Буданов.
Раніше повідомлялося, що Російська Федерація має намір сформувати в окупованому Криму новий десантно-штурмовий полк. Очікується, що він з'явиться на окупованому українському півострові до 1 грудня 2021 року.
За словами командувача Повітряно-десантними військами (ВДВ) РФ генерал-полковника Андрія Сердюкова, нова військова частина буде перебувати в складі 7-ї десантно-штурмової (гірської) дивізії (Новоросійськ).
Також другий президент України Леонід Кучма вважає, що до Криму краще вживати визначення окупація, а не анексія. Під час інтерв'ю УП він також назвав причину, чому Росія в 2014 році змогла захопити частину української землі - півострів не стали захищати.
"Анексія - це ж нібито назавжди, це" відрізали і з'їли ". А ось окупація - це зовсім інше: це явище тимчасове і ми своє повернемо. Анексії можна тільки обурюватися, але як вже доконаним фактом, а проти окупації треба боротися. Що стосується причин, то вони, хоча це може прозвучати як парадокс, діаметрально протилежні: окупація Криму сталася тому, що Україна не стала захищатися, а війна на Донбасі почалася тому, що ми почали відповідати окупантами, перейшли до опору, - заявив Кучма. - Могли та не переходити, звичайно. Могли скласти зброю і задкувати до Збруча. і все було б мирно, і не було б війни, і України ніякої не було б. А була б одна велика Малоросія ".
Перший саміт Кримської платформи відбувся 23 серпня в Києві.
У ньому взяли участь представники 46 держав, НАТО, ЄС, Ради Європи та ГУАМ. За підсумками саміту вони підписали Декларацію, закріпивши статус Кримської платформи як консультаційно-координаційний формат деокупацію півострова. Підписанти погодилися з необхідністю посилення тиску на Росію, в тому числі санкцій.
Зусилля російської дипломатії і спецслужб спрямовані на зрив саміту. Детальніше - в статті Володимира Кравченка "Як Путін вставляє палки в Кримську платформу". Про те, що Україна розраховує домогтися за допомогою нового формату - в інтерв'ю заступниці постійного представника президента України в АРК Тамілою Ташева "Ключове для мене - що буде після саміту Кримської платформи" для читачів ZN.UA.