У спільній заяві ГО "Родина Героїв Небесної Сотні" і Адвокатської дорадчої групи наголошується на тому, що конкурс на посаду був максимально закритим і непрозорим, і неможливо встановити, за якими професійними якостями відібрали саме Олександра Буряка.
"Він не має досвіду роботи зі справами Майдану, досягнень у інших справах, зате є сумнівна репутація", - зазначається у заяві, оприлюдненій у Facebook.
Буряк і "плівки Вовка": Ім'я Буряка фігурує на записах Національного антикорупційного бюро зі службового кабінету голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка.
"З них випливає, що Павло Вовк перебуває у настільки тісних дружніх стосунках з Буряком, що може "за дзвінком" отримати від ДБР потрібне рішення чи слідчу дію", - наголошується у ній.
Зокрема, на "плівки Вовка" потрапила й розмова очільника ОАСК щодо призначення одного з його підлеглих, одіозного судді Євгена Аблова, керівником Миколаївського територіального управління ДБР.
Слідчі дії в ОАСК, під час яких були отримані записи, проводилися саме через розслідування справ Майдану. До того ж, багато суддів Окружного адмінсуду, той-таки Аблов, є фігурантами ключових справ щодо розгонів Майдану та винесення неправосудних рішень.
"І саме ДБР буде продовжувати розслідувати справу, де ймовірним обвинуваченим є близький до Павла Вовка Євген Аблов. Це свідчить про наявність у О.Буряка реального конфлікту інтересів, що ставить під сумнів об'єктивне розслідування ключових справ Майдану", - додають адвокати й родичі загиблих.
Майбутнє розслідування справ Майдану: Наведені факти унеможливлять конструктивну співпрацю потерпілих з керівництвом відділу та вкрай негативно впливатимуть на ефективність розслідування у справах Майдану і довіру суспільства до нього, вважають активісти.
"Враховуючи наведене, ми закликаємо Ірину Венедіктову: скасувати рішення про призначення керівником відділу з розслідування "справ Майдану" у ДБР Олександра Буряка; призначити відкритий і прозорий конкурс на цю посаду; надавати перевагу тим конкурсантам, які мають бездоганну репутацію, досвід у розслідування справ Майдану та користуються довірою потерпілих та суспільства", - резюмується у заяві.
Нагадаємо, 27 грудня генеральний прокурор Руслан Рябошапка звільнив прокурорів Олексія Донського, Ігоря Земскова, Яніса Сімонова та Дениса Іванова, які протягом років вели справи Майдану.
А вже 29 грудня підконтрольними Росії терористичними угрупованнями "Л-ДНР" видали п'ятьох колишніх "беркутівців", яких звинувачують у розстрілі 48 беззбройних людей на вулиці Інститутській у Києві в лютому 2014 року.
Докладніше про розслідування читайте в статті Євгенії Закревської "Суд у справі Майдану" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".