Розслідування нападу у Харкові: трансгендерній жінці зламали ніс, але у поліції заяву загубили

Поділитися
Розслідування нападу у Харкові: трансгендерній жінці зламали ніс, але у поліції заяву загубили Рапорт, за словами правозахисника, виявився "досить убогим"
"Швидка забрала дівчину до лікарні, їй там зробили операцію".

Наприкінці квітня невідомі у Харкові напали біля сигаретного кіоску на трансгендерну жінку, її ображали та розбили носа. Про це повідомляє "Громадське" з посиланням на експерта з правозахисного ЛГБТ-центру "Наш світ" Андрія Зінченкова.

"Спочатку вони звернулися, як до дівчини, вона відповіла. Вони зрозуміли, що "щось не так", можливо за голосом. Почали ображати, називати "п*дарасом". Потім її штовхнули, декілька разів вдарили в обличчя, зламали ніс. У неї пішла кров", - зазначив Зінченков.

Дівчина розповіла, що коли патрульні все ж приїхали - нападники втекли. Вона разом з правоохоронцями шукала їх у двориках, але зусилля виявилися марними.

"Швидка забрала дівчину до лікарні, їй там зробили операцію. Потім вона пролежала у лікарні декілька днів. До неї приходили поліцейські з Київського райвідділу Харкова брати свідчення, - пояснив правозахисник. - Вона пройшла (судово-медичну експертизу – ред.). Але там не відмічено про пошкодження носу, хоча ця інформація є у виписках із лікарні та в рапорті".

У першій половині травня дівчина звернулася в поліцію, але їй не розповіли, чи відкрито кримінальне провадження за фактом злочину проти неї.

"Єдине, що є - номер прийнятої заяви та рапорт", - додав правозахисник.

Дівчина сфотографувала рапорт, який, за словами Зінченкова, виявився "досить убогим". До того ж, в ньому немає головного - що напад стався через упередженість щодо сексуальної орієнтації.

"Потрібно наголошувати на трансфобному чи гомофобному мотиві нападу, щоб правоохоронці проводили відповідне розслідування, а не кваліфікували його, як просто хуліганство", - цитує "Громадське" слова правозахисника.

В свою чергу речниця поліції Харківщини Олена Бараник заявила, що правоохоронці "зараз розбираються", оскільки не можуть знайти заяви потерпілої.

Читайте також: Більшість американців підтримують службу в армії для трансгендерів – опитування Gallup

Тим часом виборці французького міста Тіюа-ле-Маршьєнн вибрали 55-річну Марі До своїм мером, вона стала першою трансгендерною жінкою, що зайняла такий пост в країні.

За неї проголосували 14 муніципальних депутатів з 15, один утримався. У ході муніципальних виборів, які пройшли в березні, кандидати від списку, очолюваного політиком, набрали від 63% до 73% голосів. У Тіюа-ле-Маршьєнн - 455 виборців, з них більше трьохсот взяли участь у виборах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі