Розслідування воєнних злочинів Росії: МКС чи інші не зроблять роботу за Україну – Мамедов

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Розслідування воєнних злочинів Росії: МКС чи інші не зроблять роботу за Україну – Мамедов © КМДА, Олексій Самсонов
МКС повністю незалежний та нейтральний орган

Розслідування більшості злочинів внаслідок російської агресії — це наше домашнє завдання. Не варто розраховувати, що Міжнародний кримінальний суд чи інші країни зроблять цю роботу за Україну, упевнений експерт із міжнародного кримінального права, заступник генерального прокурора України у 2019–2021 роках Гюндуз Мамедов.

“По-перше, зразу хочу відзначити, що Україна вже визнала юрисдикцію МКС на своїй території, тому факт ратифікації не впливає на те, кого Суд може переслідувати”, - сказав Мамедов в інтерв'ю ZN.UA.

По-друге, продовжив він, МКС повністю незалежний і нейтральний орган. Вплинути на нього в цьому питанні неможливо. Наприклад, була така спроба щодо ситуації в Кенії, коли керівництво країни обвинувачували у злочинах проти людяності через загибель понад 1100 людей під час конфлікту, який стався після президентських виборів 2007 року. Тоді з’явилося припущення, що Пол Гічера — адвокат одного з обвинувачуваних — вплинув на свідків шляхом підкупу й корупційного впливу. І цю справу вже розслідують.

“По-третє, прокурор МКС сам веде розслідування й вирішує, на які факти варто звертати увагу. Найімовірніше, він займатиметься тільки найскладнішими випадками. Наприклад, такими як удар по драмтеатру в Маріуполі, де перебували сотні мирних жителів, або масові вбивства людей у Бучі та інших населених пунктах Київської області. Першопричиною всіх цих злочинів були дії Росії", - додав Мамедов.

Обмін досвідом із МКС дозволить нам вибудувати й удосконалити власну систему правосуддя щодо всіх міжнародних злочинів, наголосив експерт з міжнародного кримінального права.

Нагадаю: розслідування більшості злочинів внаслідок російської агресії — це наше домашнє завдання. Не варто розраховувати, що МКС чи інші країни виконають цю роботу за Україну”, – попередив Мамедов.

Попри те, що Київ узяв на себе зобов'язання в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС ратифікувати Римський статут, українська влада досі цього не зробила. Чому? Як це може позначитися на міжнародному розслідуванні злочинів, вчинених російськими військовими в Маріуполі, Харкові, Херсоні, Бучі, Бородянці, Ірпені, Чернігові, Волновасі та багатьох інших українських містах і селах? Відповіді на ці та інші запитання — в інтерв'ю ZN.UA заступника генерального прокурора України у 2019–2021 роках Гюндуза Мамедова «Чому нашій країні необхідно ратифікувати Римський статут».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі