Розсекречення оборонного замовлення не вирішить проблему з корупцією – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Розсекречення оборонного замовлення не вирішить проблему з корупцією – експерт Можна скільки завгодно розсекречувати дані щодо оборонних закупівель – це не знищить корупцію © Міноборони України
Корупція виникає не в процесі затвердження Кабміном плану оборонних закупівель, а задовго до того, як цей план взагалі потрапляє на розгляд уряду.

Запропонований народними депутатами у Верховній Раді законопроект "Про оборонні закупівлі", який серед іншого передбачає тотальне розсекречення всієї інформації про озброєння, військову та спеціальну техніку, військове спорядженні, яке закуповується Збройними силами та іншими військовими формуваннями, взагалі ніяк не допоможе вирішенню проблеми з розкраданням державних коштів в оборонній сфері, пише у своєму матеріалі для ZN.UA Дмитро Менделєєв.

За його словами, в Україні є приклади несекретних даних про військові закупівлі, от тільки від їхньої наявності корупції чомусь менше не стає.

"В електронній системі ProZorro є сотні прикладів нетаємної інформації про проведення торгів із ремонту й модернізації озброєнь та військової техніки. Але оприлюднення цих відомостей жодним чином не рятує від корупційних проявів. Я недавно писав про організацію одним із підприємств ДК "Укроборонпром" - ДП "Укроборонсервіс" - ремонту зенітно-ракетних комплексів С-300 на території орендованих сільських майстерень у Житомирській області, які належать особам, афілійованим із одним із керівників "Укроборонсервісу". Цю інформацію почерпнуто із ProZorro. Там-таки є чимало даних про проведення закупівель згаданим підприємством продуктів, готельних послуг та послуг із харчування співробітників. Хіба не на таких самих угодах журналісти "впіймали" заступника директора "Укрспецекспорту", який щедро платив "своєму"ресторану буцім за харчування іноземних делегацій?", – зазначає автор.

Експерт зазначає, що корупція, як така, зароджується зовсім не на стадії затвердження планів оборонних закупівель – вона там є завжди.

"Для тих, хто не в курсі, пояснюю. У жодній постанові уряду з питань оборонного замовлення навіть мимохідь не згадуються підприємства, які це замовлення виконуватимуть. Але вони там уже є! Армія чиновників, потираючи руки, вже провела переговори й домовилася з майбутніми виконавцями про ціни, передоплати, відсотки й відкоти. А якщо про умови угоди не домовилися, то поява такої позиції в урядовому документі малоймовірна. Таким чином, коли міністри голосують за плани закупівель, вони голосують і за тіньові схеми, вже ретельно обговорені всіма учасниками процесу", – пише він.

Детальніше про законопроекти "Про оборонні закупівлі" та "Про оборонне замовлення", розсекречення даних військових закупівель та вплив цих ініціатив на боротьбу з корупцією в оборонній сфері читайте в матеріалі Дмитра Менделєєва "Оборонне замовлення в "замовленні"..." в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі