Українці, які втратили роботу та мають статус безробітного, можуть отримати допомогу від держави. У Донецькій ОВА розповіли, що впливає на розмір виплати по безробіттю.
Як розраховується розмір допомоги по безробіттю
На розмір виплати, яку може отримати безробітна особа, впливають такі фактори:
- страховий стаж: загальний і за попередні 12 місяців;
- причина звільнення;
- розмір зарплати на попередній роботі.
Застрахованим особам, визнаним у встановленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж сім місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, допомога по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої зарплати (доходу), залежно від страхового стажу, але не менше ніж мінімальний розмір допомоги по безробіттю, встановлений для цієї категорії осіб:
- до трьох років – 50%;
- від трьох до шести років – 55%;
- від шести до 12 років – 60%;
- від 12 до 18 років – 65%;
- від 18 до 24 років – 70%;
- від 24 до 30 років – 75%;
- понад 30 років – 80%.
Для людини, страховий стаж якої становить не менше 15 років і яка протягом 15 років, що передували місяцю надання статусу зареєстрованого безробітного, не отримувала допомогу по безробіттю, під час визначення розміру допомоги відсотки до середньої зарплати (доходу) збільшуються на 10 відсоткових пунктів.
Нагадаємо, що Державна служба зайнятості зафіксувала найнижчий рівень офіційного безробіття за час ведення обліку. У жовтні 2023 року кількість офіційних безробітних склала 97,3 тисяч, на початку року їх було зареєстровано 166 тисяч.