Російські військові в ОРДЛО перевіряють бойову готовність бойовиків — розвідка

Поділитися
Російські військові в ОРДЛО перевіряють бойову готовність бойовиків — розвідка © vk.com/donetskhd
Військові країни-агресора також перевіряють фінансове забезпечення бойовиків для того, щоб якось обґрунтувати необхідність збільшення "бюджетних видатків".

За даними української розвідки, комісія Генерального штабу та командування Південного військового округу Збройних сил РФ перевіряє бойову готовність та фінансове забезпечення бойовиків незаконних збройних формувань "ДНР" та "ЛНР", повідомила пресслужба Міністерства оборони.

"За повідомленнями Головного управління розвідки Міністерства оборони України, у з'єднаннях і частинах 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК російських окупаційних військ триває робота комісії Генерального штабу та командування Південного військового округу ЗС РФ з перевірки бойової та мобілізаційної готовності, матеріально-технічного, фінансового та кадрового забезпечення", - йдеться у повідомленні.

Окрім того, під час таких незаконних перевірок членам комісії з країни-агресора, бойовики демонструють як вони навчилися вражати об'єкти Об'єднаних сил та провокувати підрозділи Збройних сил України на відкриття вогню у відповідь.

"У такий спосіб російське окупаційне командування намагається обґрунтувати необхідність збільшення "бюджетних видатків" для окупаційних військ на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях", - додали у Міноборони.

Раніше міністр оборони України Андрій Загороднюк заявив про те, що Україна веде переговори щодо трьох нових ділянок розведення сил та засобів у Донбасі. За його словами, зараз у питанні про розведення сил та засобів все залежить від перемовин ТКГ в Мінську.

9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі. Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ і продовження розмінування. Пізніше заступник командира операції Об'єднаних сил заявив про те, що Україна в ТКГ запропонувала розвести сили в районі КПВВ "Гнутове", біля залізничного мосту в Станиці Луганській та біля Новоселівки Другої.

Під час засідання Тристоронній контактній групі в Мінську 17 січня вдалося узгодити тільки одну з дев'яти, визначених Україною, можливих нових ділянок розведення військ на лінії зіткнення на Донбасі.

Окрім того, з 1 січня 2020 року, за словами Загороднюка, планувалося почати "повне припинення вогню". Однак бойовики по цей день обстрілюють українські позиції в Донбасі.

26 червня 2019 року, ще до узгодження чергового "перемир'я", яке є умовою початку розведення сил, українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської. Однак після відведення військ вогнева активність окупантів в зоні ООС лише посилилася. Однак, 1 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив про погодження так званої "формули Штайнмаєра" й анонсував виведення українських військ із Золотого і Петрівського.

З 29 по 31 жовтня тривало відведення ЗСУ від Золотого на Луганщині, 9-11 листопада відбулося розведення в районі Богданівки й Петрівського на Донеччині.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі