Україна обговорює три нові ділянки для розведення сил в Донбасі — Загороднюк

Поділитися
Україна обговорює три нові ділянки для розведення сил в Донбасі — Загороднюк © https://www.capital.ua/
За словами міністра оборони, зараз у питанні про розведення сил та засобів все залежить від перемовин ТКГ в Мінську.

Україна веде переговори щодо трьох нових ділянок розведення сил та засобів у Донбасі, повідомив міністр оборони Андрій Загороднюк в інтерв'ю "Радіо свобода". Однак, поки невідомо, коли сторони домовляться остаточно, і чи домовляться взагалі.

"Готується тільки три. І вони готуються тільки ті, які дійсно будуть мати гуманітарну складову. Так само, як і ці", – зазначив Загороднюк.

За його словами, коли відбудеться розведення сил на відповідних ділянках наразі невідомо, адже все залежить від перемовин Тристоронньої контактної групи у Мінську.

"Але не факт, що буде домовленість така. Звичайно, що та сторона може пропонувати якісь ділянки, які нам не підходять. Але у такому випадку ми на них не підемо", – заявив міністр оборони.

При цьому очільник оборонного відомства додав, що розведення сил на сході України має сенс із гуманітарної точки зору.

"Дійсно, переходи, пункти пропуску покращують економічну ситуацію, сприяють пожвавленню економіки, взагалі пожвавленню життя у тих депресивних регіонах. І це ми підтримуємо. Це, дійсно, має сенс. Однозначно абсолютно Станиця Луганська – це позитив. Тому що там йде комунікація, відбудований міст, місцеві жителі можуть жити якось там, щось купувати", – заявив Загороднюк.

Після засідання ТКГ в Мінську 29 січня у так званому "МЗС ДНР" заявили про те, що нібито сторони контактної групи "умовно погодили" ділянку розведення сил та засобів районі КПВВ "Гнутове". Однак українська сторона не підтверджувала відповідну інформацію.

Нагадаємо, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі. Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ і продовження розмінування. Пізніше заступник командира операції Об'єднаних сил заявив про те, що Україна в ТКГ запропонувала розвести сили в районі КПВВ "Гнутове", біля залізничного мосту в Станиці Луганській та біля Новоселівки Другої.

Під час засідання Тристоронній контактній групі в Мінську 17 січня вдалося узгодити тільки одну з дев'яти, визначених Україною, можливих нових ділянок розведення військ на лінії зіткнення на Донбасі.

26 червня 2019 року, ще до узгодження чергового "перемир'я", яке є умовою початку розведення сил, українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської. Однак після відведення військ вогнева активність окупантів в зоні ООС лише посилилася. Однак, 1 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив про погодження так званої "формули Штайнмаєра" й анонсував виведення українських військ із Золотого і Петрівського.

З 29 по 31 жовтня тривало відведення ЗСУ від Золотого на Луганщині, 9-11 листопада відбулося розведення в районі Богданівки й Петрівського на Донеччині.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі