Оперативники української спецслужби вийшли на мешканця Дніпра, який адміністрував антиукраїнські групи у російській соціальній мережі. До адміністрування групи були причетні росіяни, а кількість її учасників було штучно збільшено.
Під час роботи з підозрюваним, який є працівником підрядної організації у телеком-галузі, також було встановлено, що він вів електронне листування із громадянином РФ, який збирав дані про мережі стратегічно важливих операторів зв'язку, місцезнаходження телекомунікаційних вузлів і періоди часу, що необхідні на відновлення їх після пошкоджень.
"За задумом спецслужб РФ, масові пошкодження кабельних ліній та обладнання певних операторів зв'язку призведуть до порушення сталого функціонування підрозділів ведення Державного реєстру виборців, а також заблокують роботу окремих ланок Єдиної інформаційно-аналітичної системи "Вибори", яка на даний час розгортається", - йдеться у повідомленні.
Нині розпочато кримінальне провадження за статтею 110 Кримінального кодексу України - посягання на територіальну цілісність і недоторканність України. Санкція статті передбачає до 12 років ув'язнення.
У вівторок, 26 лютого, президент України Петро Порошенко підписав проект закону про заборону громадянам Росії і особам, запропонованим російською стороною, бути офіційними спостерігачами на виборах в Україні.
У листі до Міністерства закордонних справ України директорка Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Інгібьорг Солрун Гісладоттір висловила глибоке розчарування у зв'язку з прийняттям парламентом законопроекту, що закріплює відповідне обмеження.
8 лютого у МЗС Росії вирішили відмовитися від направлення російських спостерігачів на вибори президента України. Однак згодом у РФ вирішили відправити своїх спостерігачів у короткострокову місію ОБСЄ, мотивувавши отриманням запрошення БДІПЛ.
У МЗС України нагадали, що не прийматимуть заявки від громадян Росії, які забажають бути спостерігачами на майбутніх президентських виборах. А також про те, що офіційні спостерігачі від України не їздили на вибори до РФ у 2018 році.
Про проблеми виборчого процесу і захист від зовнішнього впливу читайте у статті Олександра Данченка "Вибір на виборах" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".