Правозахисники вже два тижні не можуть знайти засудженого до 20 років колонії Сенцова

Поділитися
Правозахисники вже два тижні не можуть знайти засудженого до 20 років колонії Сенцова Правозахисники не можуть знайти Олега Сенцова два тижні © STR
Незалежні спостерігачі закликали журналістів і правозахисників направляти запити начальникам слідчих ізоляторів РФ.

Члени Громадської наглядової комісії Челябінської області РФ Микола і Тетяна Щур ініціювали кампанію з пошуку українського режисера Олега Сенцова, засудженого в РФ до 20 років колонії суворого режиму, йдеться у зверненні на Facebook.

Про його нинішнє місцезнаходження невідомо два тижні після його відправки з Челябінська. Спочатку Федеральна служба виконання покарань РФ відправила політв'язня в Іркутськ, згодом – в Якутію.

"Ми дуже стурбовані, що вже два тижні після етапування Олега Сенцова про нього ні слуху, ні духу. Тому ми підготували звернення до членів ГНК уральських і сибірських областей, у першу чергу, тих що знаходяться на передбачуваному маршруті до Якутії - Курганська, Омська, Новосибірська. Також закликаю підключитися до цього пошуку і українську сторону", - сказала Щур у коментарі "Укрінформу".

Пока зачитывают приговор Надежде СавченкоНАЙТИ ОЛЕГА СЕНЦОВА!Обращение к членам ОНК, журналистам и правозащитникамУва...

Posted by Tatiana Shchur on Monday, 21 March 2016

Тетяна й Микола Щур порадили журналістам і правозахисникам надсилати запити в регіональні управління виконання покарань і питати, чи перебуває Сенцов у слідчих ізоляторах регіону, особливо тих, де знаходиться так звана "пересилка".

"За законом ФСПЛ має право не повідомляти нам, де саме в даний момент перебуває етапований. Але начальник ізолятора має видати свідчення про знаходження ув'язненого під його дахом", - йдеться у зверненні.

Вночі з 6 на 7 березня член Асоціації незалежних спостерігачів Тетяна Щур отримала повідомлення на мобільний телефон з невідомого номера, що український режисер Олег Сенцов етапований з Челябінська. Два тижні потому про його місцезнаходження невідомо.

"У Росії існує така практика: катати політв'язнів по країні. Наприклад, довезли до Тихого океану – й назад. Людину це вимотує, ніхто не знає, де вона перебуває. Правоохоронці відповідають, що не зобов'язані повідомляти про місцезнаходження ув'язненого", - пояснив Микола Щур.

Читайте також: Суд Криму відмовив активісту Кольченко у збереженні українського громадянства

З 10 березня триває розгляд Міністерством юстиції РФ звернення України щодо передачі Сенцова. Російські правоохоронці розглядатимуть документи протягом місяця.

Українського режисера Сенцова і активіста Кольченко затримали співробітники ФСБ в Криму навесні 2014 року. Їх етапували в Росію, де судили за сфабрикованим звинуваченням в організації терактів і підпалів офісів партій на півострові. Обидва провину не визнали.

Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону 25 серпня виніс обвинувальний вирок відносно Сенцова. За сукупністю злочинів режисер засуджений до 20 років колонії суворого режиму.

Другий підсудний Олександр Кольченко засуджений до 10 років ув'язнення в колонії суворого режиму.

Раніше також були засуджені двоє ймовірних спільників Геннадій Афанасьєв і Олексій Чирния, які уклали угоду зі слідством.

У Росії правозахисний центр "Меморіал" назвав Сенцова і Кольченко політв'язнями.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі