Так, терористам "армійських корпусів" терористичних організацій "Л-ДНР" наказано встановити на наявну бронетехніку додаткові засоби пасивного й активного захисту. А командирам частин і підрозділів окупаційних військ віддані вказівки "знайти більш ефективні способи захисту бронетехніки".
"Також керівництвом Міноборони РФ поставлено завдання науково-дослідним інститутам МО РФ у найкоротші терміни провести розробку пристроїв для захисту бронетехніки від боєприпасів з тепловим наведенням (ІЧГСН), установку та серійне виробництво яких можна буде налагодити силами штатних інженерно-технічних частин і підрозділів 1 і 2 АК", - пише координатор ІС на своїй сторінці в Facebook.
Крім того, російські "куратори" колабораціоністів вимагають вжити заходи щодо підвищення маскування озброєння та військової техніки" у зв'язку з активізацією розвідувальних польотів над Донбасом американських безпілотників RQ-4A Global Hawk.
"Привертає увагу той факт, що командування "1АК ДНР" пообіцяло заздалегідь попереджати командирів частин про польоти американських БПЛА (нібито подібну інформацію надаватиме Генштаб ЗС РФ, яким чином вона буде отримана – не уточнюється)", - зазначає Тимчук.
Як повідомлялося раніше, 21 грудня президент США Дональд Трамп санкціонував постачання в Україну партії снайперських гвинтівок M107A1, боєприпасів до них і супутнього обладнання на суму 41,5 млн доларів.
Конгрес США санкціонував такі продажі ще у 2014 році, прийнявши закон про підтримку свободи України, але адміністрація президента Барака Обами не наважувалась на цей крок.
Раніше Палата Представників Конгресу США підтримала проект оборонного бюджету США на 2018 рік, який передбачає виділення 350 млн доларів військової допомоги, а також дозволяє надання летальних оборонних озброєнь Україні.
У своїй статті для DT.UA Юрій Бутусов, країни Заходу не виробили чіткої доктрини надання військової допомоги Україні, внаслідок чого постачання Києву озброєнь стало предметом ситуативних рішень.
За його словами, західна дипломатія наполягає на необхідності припинити конфлікт в Донбасі та знизити ескалацію бойових дій, проте політики країн Заходу не пояснили своїм військовим, як саме можна домогтися виконання цих цілей.
Детальніше про проблемні аспекти американської військової допомоги Україні читайте в статті Юрія Бутусова "Військова техніка США для України: політичний символізм і цілепокладання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".