Росія вивозить з Криму музейні експонати – народний депутат

Поділитися
Росія вивозить з Криму музейні експонати – народний депутат Музеї Криму страждають від російської окупації © Херсонес Тавричеський
Вже постраждали колекції "Херсонеса Таврійського" та Центрального музею Тавриди у Сімферополі.

В Ермітаж вивозяться експонати з кримських музеїв, в тому числі унікальні колекції з "Херсонеса Таврійського". Про це народний депутат України Людмила Денисова заявила на засіданні Комітету з питань культури, освіти і соціальних питань Парламентської Асамблеї Чорноморського Економічного Співробітництва (ПАЧЕС), яке проходить у місті Тирана Албанської Республіки, повідомляє видання "Крим. Реалії".

Денисова зазначила, що громадяни України з інформаційних джерел дізнаються про вивезення в Ермітаж (Санкт-Петербург) колекцій не лише Херсонеса, але і з Судака та Центрального музею Тавриди в Сімферополі.

"Вчинення Російською Федерацією будь-яких дій на тимчасово окупованій території України, спрямовані на зміну юрисдикції щодо об'єктів культурної, індустріального і технічного спадщини України, що є прямим порушенням суверенних прав України, а також загальновизнаних норм і принципів міжнародного гуманітарного права", − зазначила депутат. Вона також додала, що українська сторона вимагає притягнення РФ до відповідальності, у тому числі матеріальної, за завдані збитки історичним пам'яткам і музейним колекціямв окупованому Криму.

Читайте також: Росія почала зйомки фільму про князя Володимира в Криму

Раніше повідомлялося, що голова уряду Російської Федерації Дмитро Медведєв підписав розпорядження, згідно з яким 220 об'єктів на території анексованого Криму включені до єдиного реєстру культурної спадщини народів РФ.

Серед інших, в список увійшли Ханський палац, мечеть Тахтали-Джамі і Ханська мечеть у Бахчисараї, комплекс споруд Судакської фортеці, Генуезька фортеця і Генуезький міст у Феодосії, мечеть Джума Джамі в Євпаторії, комплекс споруд Воронцовського палацу в Алупці, палац "Ластівчине гніздо" в Ялті, меморіальні комплекси на Малаховому кургані і Сапун-горі.

15 жовтня Комісія з питань програми і зовнішніх зносин Виконавчого комітету ЮНЕСКО схвалила прийняття ініційованого Україною рішення "Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)". Росія традиційно проголосувала проти резолюції.

7 жовтня Президент України Петро Порошенко підписав закон, який визначає 20 лютого 2014 року датою початку окупації Криму.

За день до цього Міністерство закордонних справ України опублікувало офіційний коментар з приводу розпорядження уряду Російської Федерації від 3 жовтня про прийняття у федеральну власність національного заповідника "Херсонес Таврійський", який внесений ЮНЕСКО в Список об'єктів всесвітньої спадщини.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі