За її словами, питання політв'язнів сьогодні вкрай актуальне.
"Серед сучасних політичних в'язнів Олег Сенцов, Станіслав Клих, Павло Гриб, Роман Сущенко, Казім Аметов, Асан Чапух, Бекір Дегерменджи, Ремзі Меметов, Нурі Прімов. Всього понад 80 громадян України утримуються в російських в'язницях за свої політичні погляди", - написала Денісова.
За словами омбудсмена, російський режим, перевершивши радянський тоталітаризм, знову розгорнув терор проти українського народу.
"Він (режим - ред.) прагне повністю ліквідувати мовну, культурну й національну ідентичність на захоплених територіях нашої держави. Це масово відбувається в окупованому Криму. Людей викрадають, проводять обшуки, заарештовують, катують, інкримінують вигадані злочини. Хоча насправді, політв'язнями в Росії українці можуть стати тільки за свою громадянську позицію.
Вона також висловила переконання, що любов до Батьківщини допоможе українським політв'язням витримати тортури і перемогти.
Раніше повідомлялося, що Людмила Денісова планує відвідати Москву для переговорів щодо ув'язнених українських моряків. За її словами, одним з головних питань залишається стан поранених моряків. Адже на даний момент ні сама Денісова, ні Європейський суд з прав людини не отримали підтверджену медичними довідками офіційну інформацію про стан здоров'я поранених українців.
Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські спецназівці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовців.
Росія в порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за звинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".
Пізніше українських моряків вивезли в Москву, зараз більшість з них знаходиться в СІЗО "Лефортово". Поранених українських полонених перевезли в лікарню "Матроської тиші".
Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і судів над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".
У зв'язку з ескалацією на Азові з 26 листопада 2018 року (де-факто з 28) в 10 областях та внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря діяв воєнний стан. Дія правового режиму закінчилася о 14:00 26 грудня 2018 року.
Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого та Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".