Наступного тижня уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова планує у Москві зустрітися із своєю російською колегою Тетяною Москальковою та провести переговори щодо 24 військовополонених моряків, яких незаконно утримують у російській в'язниці, повідомила у Facebook українська омбудсмен. Вона також планує зустрітися головою Ради з розвитку громадянського суспільства і прав людини при президентові РФ Михайлом Федотовим.
"Намагаюся отримати усю інформацію про умови утримання та стан хлопців. Наступного тижня планую виїхати до Москви та провести зустрічі з Тетяною Москальковою, Михайлом Федотовим, а також з директором ФСБ РФ Олександром Бортніковим", - повідомила Денісова.
За її словами, одним із головних питань залишається стан поранених моряків. Адже на даний момент ні сама Денісова, ні Європейський суд з прав людини не отримали підтверджену медичними довідками офіційну інформацію про стан здоров'я поранених українців.
"Під час зустрічі з директором ФСБ буду наполягати на наданні мені дозволу на відвідання військовополонених. Хочу на власні очі побачити їх та поспілкуватися", - додала Денісова.
Зазначимо, що 24 українських моряків, яких незаконно утримують у СІЗО Москви, вимагають вважати себе військовополоненими і ставитися до них згідно з нормами Женевської конвенції.
Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українця.
Росія в порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, а підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за звинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".
Пізніше українських моряків вивезли до Москву зараз більшість з них тримають у СІЗО "Лефортово". Поранених українських полонених перевезли до лікарні "Матроської тиші".
Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".
17 грудня Генасамблея ООН прийняла резолюцію, яка засуджує мілітаризацію окупованого Криму і дії РФ в акваторії Чорного і Азовського морів.
Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".