За словами Шойгу, військова і політична обстановка на південно-західному стратегічному напрямку "залишається нестабільною".
"Негативний впливає на неї, перш за все, ситуація на південному сході України і діяльність міжнародних терористичних організацій та угруповань на території Північного Кавказу. Необхідно продовжити роботу: з удосконалення бойового складу військ округу; набору військовослужбовців за контрактом; оснащення військ новими зразками озброєння та військової техніки; а також розвитку військової інфраструктури", - підкреслив Шойгу.
Міністр оборони РФ повідомив про те, що за минулий рік боєздатність округу збільшилася на 10%. Триває набір військовослужбовців на контрактній основі, надходять нові види озброєння, поліпшується військова інфраструктура.
Шойгу також зажадав забезпечити безпеку польотів авіації збройних сил РФ. За словами міністра оборони, дані заходи мають підвищити мобільність військ і забезпечити надійне прикриття від нападу з повітря.
"Для підвищення мобільності військ, поліпшення їх оперативного постачання, прикриття від нападу з повітря і підтримки на полі бою потрібно забезпечити безпеку польотів", - зазначив міністр оборони.
За словами військового чиновника, останні події на Близькому Сході показали, що ведення війни в сучасних умовах неможливе без повномасштабного застосування авіації.
Нагадаємо, 16-19 січня багатонаціональна інспекційна група у складі представників України, Канади і Данії в рамках Віденського документу 2011 року перевірила військову діяльність Росії в Ростовській області. Інспектори виявили факт формування в області, що прилягає до державного кордону України, мотострілецької дивізії чисельністю 10,5 тисяч осіб. Також були виявлені скупчення артилерійських систем різних типів в районі Новочеркаська.
Відповідно до Віденського документа, у інспекторів є 14 діб на обробку отриманої інформації, яка через офіційні канали надійде до всіх країн ОБСЄ, в тому числі до Росії.
Віденський документ - це одна з фундаментальних угод часів Холодної війни, яка встановлює правила проведення перевірок, повідомлення про військову активність, а також прозорість в проведенні військових навчань. Цей документ базується на принципах, які були досягнуті в 1975 році в межах ОБСЄ.
Нинішні правила зобов'язують Росію і НАТО обмінюватися графіками всіх навчань, надавати повну інформацію про переміщення військ і запрошувати спостерігачів від усіх країн ОБСЄ на навчання, в яких задіяні понад 13 тисяч солдатів.