Він зазначив, що за міжнародним договором Азовське море є морем внутрішнього користування як для України, так і для Російської Федерації, і його можуть вільно використовувати дві сторони, тому формально РФ може оглядати судна, пише "Укрінформ".
"Але ми розуміємо, для чого це робиться", - зазначив Слободян, зауваживши, що в першу чергу це б'є по економічній привабливості України.
Відповідаючи на запитання журналістів, чи є сенс розірвати зазначений договір про двостороннє використання Азовського моря, він зауважив, що зміна договору має цінність, коли обидві сторони мають намір його виконувати.
"Ми можемо прийняти таке рішення в односторонньому порядку, але, на мою думку, ефекту від цього не буде", - сказав Слободян.
У свою чергу керівник Центру оборонних реформ Олександр Данилюк зауважив, що, на його переконання, російська сторона створює проблеми для суден, які заходять в Україну, для тиску на неї, зокрема в питанні відновлення Україною водопостачання Криму. Він пояснив, що через затримки іноземні судна починають переглядати свою логістику, щоб не заходити до портів Маріуполя та Бердянська, а це створює економічні проблеми для цих міст.
При цьому він додав, що за певними даними в Маріупольському порту формується псевдоорганізація для створення безладів у місті.
Нагадаємо, у ніч з 2 на 3 липня в Азовському морі на південь від Бердянська берегова охорона ФСБ Росії затримала два судна, які прямували до/із Маріуполя. Обидва судна за кілька годин відпустили.
У період з 8 по 9 липня берегова охорона російської спецслужби встановила новий "рекорд" і затримала дев'ять суден, які прямували до/із портів Маріуполя та Бердянська.
Президент України Петро Порошенко заявив, що Росія нарощує сили та озброєння в Чорному та Азовському морях і не виключив підготовки Кремля до атаки на Маріуполь.
Детальніше про обмеження Росією прав України щодо використання Азовського моря читайте в матеріалі Валентини Самар "Окупація Азова" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".