Про це в інтерв'ю "Голосу Америки" сказав колишній посол США в Україні Джон Гербст.
"Вони будуть продовжувати військовий тиск і разом із їхніми діями в Сирії, спробують змусити європейців послабити або скасувати санкції влітку. З іншого боку вони також можуть порушити домовленості й перемир'я для того, щоб захопити додаткові невеликі шматки української території. Але навіть попри це, думаю, що для України наступного року сильнішими будуть виклики внутрішні", - вважає Гербст.
На його думку, зараз дипломатичні позиції України переважають ті, які є у Росії. Адже Європа і США продовжили дію санкцій, підтримавши українську сторону. Однак, за словами Гербства, цього мало.
"Я часто критикував західні уряди, включно з адміністрацією Обами, за те, що вони були наївними й недостатньо сильними під час української кризи. Я переконаний, що ми маємо робити набагато більше. Ми повинні надавати значно більшу економічну допомогу, більше військового обладнання, включно, з летальним. Це не відбувається. І все одно – політика санкцій себе виправдовує. На ділі вона набагато сильніша, ніж Москва розраховувала", - сказав екс-посл.
Він також припустив, що наступний президент США буде займати значно жорсткішу позицію проти Росії на боці України, ніж Барак Обама.
"Думаю, зараз Конгрес має дуже хороше розуміння загрози, яку несе російський імперіалізм і також усвідомлення, що Україну треба підтримувати. Гілларі Клінтон й більшість республіканських кандидатів також мають дуже чітке бачення, наскільки небезпечною є гра Путіна, й чому так важливо підтримувати Україну. Тому я вірю, що трохи більше, ніж за 13 місяців від сьогодні в США буде новий президент, який буде займати набагато жорсткішу позицію в питанні російської агресії й набагато сильнішу підтримку Україні", - сказав Гербст.
Нещодавно колишній посол США також пояснив, що м'якість Керрі змушує Путіна думати, що він вийде сухимз води в Україні. Він також додав, що у Вашингтоні помилково надали російському вторгненню у війну в Сирії більшої пріоритетності, ніж російській агресії проти України.
"Тому що не залежно від того, чи втручається Кремль у війну в Сирію чи ні, там все одно буде сирійська криза. В Україні ж криза лише тому, що Кремль агресивно поводиться проти неї", - пояснив Гербст.