"Я уважно читав ось цю ноту російську (від 27 червня, в якій країна-агресор фактично просить гарантувати переслідування українських моряків – ред.), на яку був потім цілий скандал політичний тут. Ця нота вказує на те, що Російська Федерація має намір виконати рішення трибуналу. Тобто, якби вони не збиралися, вони б, напевно, не стали б ніякі ноти писати", - наголосив Полозов в ефірі "Прямого".
Крім цього, адвокат вважає, що навіть після відповіді Міністерства закордонних справ України бажання РФ виконати рішення трибуналу не зникло й не заслабло.
"Після відповіді МЗС України, в принципі, якби російська сторона не була зацікавлена в реалізації наказу трибуналу, вони б просто грюкнули дверима і сказали: не хочете - і не треба. Але за два дні після цього заступник Лаврова (голови МЗС РФ Сергія Лаврова – ред.), (Григорій) Карасін, заявив, що вони все-таки очікують від України відповіді відносно подальших дій і долі військовополонених моряків. Тобто ця повторна заява свідчить про те, що все-таки якийсь інтерес там є", - додав він.
Водночас адвокат не зміг відповісти на питання, чи пов'язано таке бажання Росії із зустріччю президента РФ Володимира Путін із представниками "Великої двадцятки" (G20) на полях саміту в японській Осаці.
"Чи пов'язано це із зустріччю Путіна з представниками G20 в Осаці? Ми знаємо із заяви Путіна, що Трамп (президент США Дональд Трамп - ред.) взагалі поставив тему моряків в пріоритет", - повідомив адвокат.
Нагадаємо, 25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права ухвалив рішення, яким зобов'язав РФ звільнити два катери, рейдовий буксир ВМС України і 24 українських моряків, захоплених в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року. Рішення підтримали 19 суддів, російський суддя голосував "проти". Росія відзвітувала трибуналу про виконання вимоги, однак українців досі утримують у СІЗО "Лефортове" (Москва), РФ продовжує маніпулювати власним розумінням рішення.
Наприкінці листопада 2018 року російські спецпризначенці атакували та захопили два катери та рейдовий буксир ВМС України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовця.
Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з країнами "Великої сімки".
Докладніше про позов України проти Росії у справі військовополонених моряків читайте у статті Володимира Кравченка "Гамбурзький розрахунок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".