"На полігонах ЗС РФ, розташованих у прикордонних з Україною областях, здійснюється прихована підготовка т.зв. загонів "руських казачіх організацій" для подальшого направлення на тимчасово окуповані території сходу України", - зазначають розвідники.
Представники "казачих загонів" залучатимуться до заходів із придушення акцій громадської непокори на тимчасово окупованих територіях сходу України, зокрема, шляхом дискредитації виступів мирних мешканців, невдоволених російською окупацією.
Крім того, вони організовуватимуть та проводитимуть провокаційні антиукраїнські заходи для створення ілюзії нібито зростання кількості прихильників "руського мира".
Таким чином керівництво країни-агресора активізувало підготовку до зриву розгортання в Донбасі міжнародної миротворчої місії ООН.
Нагадаємо, колишній генеральний секретар НАТО Андерс фог Расмуссен підготував доповідь, в якій оцінював деталі, перспективи та можливості миротворчої місії в Донбасі. Так, кількість миротворців у контингенті він визначив у 24 тисячі осіб, а серед країн-учасниць були названі Швеція, Бразилія та Білорусь.
Білорусь підтвердила бажання відправити військових в ОРДЛО у складі миротворчого контингенту ООН. Готовність взяти участь у миротворчій місії також висловили Швеція і Фінляндія – нейтральні держави, які не є членами НАТО.
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив на тому, що не згоден з деякими положеннями так званої "доповіді Расмуссена" про формат миротворчої місії в Донбасі, але в цілому оцінює її як "гідну".
Раніше спецпредставник США по Україні Курт Волкер заявив про те, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.
Росія, своєю чергою, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.
Детальніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".