Російські «миротворці» в Нагірному Карабаху воювали в Донбасі та Грузії - InformNapalm

Поділитися
Російські «миротворці» в Нагірному Карабаху воювали в Донбасі та Грузії - InformNapalm
У 15-ї ОМСБр багатий досвід військових злочинів.

Відправлені Росією в Нагірний Карабах «миротворці» 15-ї мотострілецької бригади брали участь в російській агресії проти Грузії у 2008 році, а 2014-2015 провели в Криму та Донбасі, як учасники агресії РФ вже проти України.

«Бойову історію» бригади із Самари розповів у Facebook волонтер-розслідувач InformNapalm Іраклі Комахідзе.

«З грудня 2005 року по листопад 2008 року «миротворча» бригада перебувала в зоні т.зв. грузино-абхазького конфлікту. Брала участь в російській агресії проти Грузії у серпні 2008 року», - пише Комахідзе.

У 2014-2015 роках «миротворча» бригада засвітилася в операції з анексії Криму і згодом у бойових діях на сході України, нагадує волонтер. Цікаво, що військовослужбовці 15-ї ОМСБр разом із шевроном «МС» (миротворчі сили) носять шеврони «військової розвідки».

На початку війни проти України російські військові маркували військову техніку бригади «ДНР» і «ЛНР», але вже з жовтня 2014 року знову почали маркувати її «МС».

Згодом кремлівські ідеологи намагалися видати російських військових за «ополченців батальйону« Витязь »», що воюють на боці «ЛНР», і «простих донецьких шахтарів», однак через незграбність реалізації від цієї ідеї відмовилися.

Контрактники бригади встигли добряче «наслідити» у соціальних мережах, викладаючи на своїх сторінках фото з окупованих українських міст і сіл, завдяки чому особи більшості з них вдалося встановити, а військовому керівництву РФ довелося в терміновому порядку боротися з «витоками», забороняючи бійцям користуватися мобільними.

15-я ОМСБр (в/ч 90600) була сформована в 2005 році на базі 589-го окремого гвардійського мотострілецького полку (брав участь в «миротворчих операціях» РФ у Грузії і Придністров'ї). Місце постійної дислокації - селище Рощинське (Самарська область, РФ). П'ять останніх командирів бригади мали проблеми із законом.

Чисельність бригади - понад дві тисячі військовослужбовців. У її складі три мотострілецьких і один розвідувальний батальйон, спеціальні підрозділи бойового, тилового і матеріально-технічного забезпечення. Підрозділи бригади укомплектовані переважно контрактниками і оснащені новими зразками озброєння і техніки.

За даними розслідувачів, військовослужбовців бригади почали перекидати на південь Росії з Уралу на початку 2014 року. Після участі в операції з анексії Криму перебазували в прикордонні райони Бєлгородської області, націливши на Харківський напрям.

Але спроба створення «ХНР» провалилася, а ситуація в Донбасі - загострилася, після чого підрозділи 15-ї бригади терміново перекинули в Ростовську область.

Одне з місць базування бригади в області - Кам'янський район, звідки бойові тактичні групи «миротворців» висувалися на територію України для вирішення різних бойових завдань.

"Перемогла дружба!" (?) + 15-я "миротворча" Підсумок нової карабахської війни тривала з 27 вересня по 10 листопада 2020...

Опубліковано Irakli Komaxidze Понеділок, 9 листопада 2020 р

Напередодні прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, президент Азербайджану Ільхам Алієв і голова Кремля Володимир Путін підписали договір про припинення війни в Нагірному Карабаху з 01:00 10 листопада.

8 листопада Алієв заявив про захоплення азербайджанськими військовими стратегічно важливого міста Шуші. Вірменія втрату контролю над містом заперечувала, але 9 листопада була змушена підтвердити.

Бойові дії в Нагірному Карабаху загострилися 27 вересня. Вірменія і Азербайджан звинуватили один одного в наступальних діях і ракетних обстрілах житлових кварталів. Обидві держави оголосили воєнний стан, а Вірменія - ще і загальну мобілізацію.

Докладніше про ситуацію в Нагірному Карабаху читайте в статті Володимира Кравченка «Загибель республіки».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі