Учора стало відомо, що Росія відновила виробництво авіабомб ФАБ-3000, результатом вибуху яких може стати 150-метрова вирва та важкі контузії для людей, які знаходяться в радіусі кількасот метрів. У матеріалі Defense Express сказано, що у Росії комплекти моделей планерування і корекції, які перетворюють такі бомби на планерні (високоточні боєприпаси зі збільшеним радіусом дії), вже встановлюють на ФАБ-250, ФАБ-500 та ФАБ-1500. Варто очікувати, що ворог зможе реалізувати їх монтаж і на ФАБ-3000.
"Скоріш за все, мова піде про масштабування вже відпрацьованої конструкції, що також означає мінімальні строки на випробування, доопрацювання та запуск у серійне виробництво", — зазначають експерти.
Підняти ці бомби може літак Ту-22М3. Для цього повітряного судна це буде можливо, навіть якщо габарити об'єкта будуть збільшені внаслідок комплекту УМПК на зовнішній підвісці. Також ФАБ-3000 росіяни можуть спробувати встановити на бомбардувальник Су-34, хоча щодо цієї "зовсім не тривіальної задачі" в експертів є сумніви.
"Це потребуватиме вирішення цілого ряду завдань. Але, скоріш за все, ворог впевнений, що зможе, або вже наблизився, чи вже вирішив ці завдання. Тому поява в арсеналі ворога й таких засобів ураження є доволі вірогідним та вкрай загрозливим сценарієм", — сказано у матеріалі.
ФАБ-3000 – це фугасна авіабомба, яку розробляли для бомбардувальників Ту-4 у 1946 році. Пізніше нею оснащували Ту-16 й Ту-22. Її вага становить три тонни, а довжина — понад три метри. Маса вибухової речовини складає 1,4 тонни.