Росія відводить війська від кордонів України лише на одній ділянці – ДПСУ

Поділитися
Росія відводить війська від кордонів України лише на одній ділянці – ДПСУ
Ознак згортання польових таборів у Воронезькій області поки що немає.

Росія почала відведення частини військ у тимчасово окупованому Криму, але продовжує тримати військових і техніку у Воронезькій області, біля східного кордону України, розповів «РБК-Україна» голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко.

«Після анонсованої заяви міністра оборони РФ Шойгу про те, що з 23 квітня вони почнуть відведення військ, дійсно, наша розвідка спостерігає, що процес цей частково розпочато. Нині ми бачимо цей процес на території тимчасово окупованого Криму», - каже Дейнеко.

Водночас розгорнутими залишаються нові польові табори російської армії біля Воронежа і міста Богучар Воронезької області. За даними розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT), один табір розташовується приблизно за 170 км від кордону (техніка може здолати відстань за добу маршкидка), другий - за 250 км.

«Стосовно тих польових таборів у Воронезькій області, то ми жодного руху там поки не бачимо», - додав голова ДПСУ.

Дейнеко уточнив, що прикордонники продовжать стежити за цими процесами. На його думку, говорити про те, що Росія відведе свої війська від кордонів України поки що рано.

Нагадаємо, 22 квітня Росія оголосила про завершення «раптової перевірки боєготовності», під приводом якої стягувала війська до кордонів України, і відведення військ з 23 квітня.

Експерт з питань національної безпеки та оборони Українського інституту майбутнього Глен Грант вважає, що відведення військ не є поразкою Путіна: «По-перше, блокування Азова залишається. По-друге, він залякав США та змусив їх вивести два кораблі з Чорного моря та влаштувати йому саміт з Байденом. По-третє, росіяни завжди брешуть, тому не вірте Шойгу, що вони повертаються до баз – багато обладнання залишиться».

Російський лідер отримав від розгортання власні зиски: відпрацював готовність до великої мобілізації і готовність до війни С2 (командування та контроль), перевірив авіацію та флот, оцінив можливості української армії і силу рішучості українських політиків. Більша частина цього розгортання залишається готовою до швидкого відновлення і врахує вивчені уроки.

Докладніше про те, що відбулося біля кордонів і навколо України останніми днями та як це варто розуміти, читайте у статтях Сергія Немирича «Воєнна тривога квітня 2021 року: кілька простих висновків» та Олексія Їжака «Тайговий casus belli» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі