З березня російська приватна військова компанія «Вагнер» діяла на сході України у постійній координації з російськими військовими. Це суттєва зміна порівняно з попередньою роботою групи з 2015 року, коли вона зазвичай виконувала місії, відмінні від відкритої широкомасштабної діяльності регулярної російської армії.
«Ймовірно, Вагнеру було призначено відповідальність за певні сектори лінії фронту, подібно до звичайних армійських підрозділів. Цей новий рівень інтеграції ще більше підриває давню політику російської влади щодо заперечення зв’язків між ПВК та російською державою», - вказують аналітики британської розвідки.
Експерти зазначають, що роль ПВК, ймовірно, змінилася через те, що російському Міноборони не вистачає бойової піхоти, однак навряд чи сил «Вагнера» буде достатньо, щоб істотно змінити траєкторію війни.
Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine - 29 July 2022
— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) July 29, 2022
Find out more about the UK government's response: https://t.co/CD3LU2jI92
🇺🇦 #StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/NMjaQWZiQU
Зазначимо, що група російських найманців «Вагнер» зазнала великих втрат під час участі у війні, яку Росія розв’язала проти України, через що керівництво групи понизило вимоги до новобранців. Як йдеться в розслідуванні російського проекту "Реальні історії", російська приватна військова компанія "Вагнера" уже вербує для війни в Україні ув'язнених із виправних колоній Петербурга.