Під час війни, яку розпочала РФ, волонтери в Україні стали потужною силою, яка допомагає і військовим та цивільним. Часто вони працюють у прифронтових населених пунктах. У Мінреінтеграції розповіли, яких правил слід дотримуватися волонтерам, щоб убезпечити себе.
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Щоб робота волонтерів була більш безпечною, у Мінреінтеграції розробили для тих такі рекомендації:
- Підготувати «тривожний рюкзак». Він має містити документи, гроші, найнеобхідніший одяг, аптечку, засоби гігієни, павербанк, ліхтарик, термос, запас води та їжі довготривалого зберігання.
- Покласти усі документи, зокрема дозволи на роботу, посвідчення тощо, в окрему теку. Так їх буде легше знайти у рюкзаку.
- Одягати в поїздку практичний і зручний одяг. Краще обирати цупкі натуральні тканини і якісне та зручне взуття. Одяг і спорядження повинні бути невійськових кольорів та символіки. Найкраще обрати темні речі у чорному або синьому кольорах.
- Якщо перебуваєте у зоні, близькій до лінії фронту, обов’язково треба носити бронежилет 4/5 класу захисту та шолом класу захисту III А.
- Якщо пересуватись на автівці, то будувати маршрут слід заздалегідь і завжди мати з собою паперові мапи.
- На блокпостах рухатися у потоці спокійно, але обов’язково пропускати транспорт військових і медиків. Можна спостерігати за іншими водіями та правилами, які діють на конкретних ділянках.
- На блокпостах відповідати на питання військових або поліції чітко, без зайвих подробиць. Заздалегідь підготувати необхідні документи.
- Стежити за оперативними повідомленнями щодо населеного пункту, де планується робота.
- За можливості попередньо пройти спеціальні курси з надання першої медичної допомоги та основ безпеки.
- Ознайомитися з основами поводження в умовах бойових дій і правилами евакуації.
Нагадаємо, як військовим та волонтерам уберегтися від шахраїв.