Рада національної безпеки і оборони в п'ятницю, 2 квітня, ухвалила рішення про введення санкцій проти 11 російських компаній і організацій, включаючи «Росспівробітництво».
Усього під санкції потрапили 68 юридичних осіб, за даними СБУ, пов'язаних із 10 контрабандистами, проти яких РНБО запрвадив персональні санкції, передає Liga.net.
Голова «Росспівробітництва» Євгеній Прімаков заявив, що організація ще не отримувала офіційних повідомлення від української влади. При цьому він висловив побоювання щодо безпеки керівниці київської філії, якій нібито щось загрожує. Формально вона є співробітницею посольства РФ в Україні і має дипломатичний статус, повідомляють «РИА Новости».
Санкції проти «Росспівробітництва» напередодні анонсував міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко. Приводом для звернення міністра до РНБО став оголошений філією цього агентства «творчий конкурс» «День Шевченка», якого організатори назвали «російсько-українським поетом».
Федеральне агентство у справах Співдружності незалежних держав, співвітчизників, що проживають за кордоном, і з міжнародної гуманітарної співпраці, також відоме як «Росспівробітництво», було створено розпорядженням президента РФ Дмитра Медведєва в 2008 році.
«Росспівробітництво» - це федеральний орган виконавчої влади Росії. Його філії діють більш ніж у 70 державах, включаючи США, країни ЄС і СНД, Африки та Азії, а також окуповані території Грузії - Абхазію і Південну Осетію.
Метою агентства є поширення російського впливу в світі за допомогою інструментів «м'якої сили» (популяризація російської мови, культурна дипломатія тощо), а також легальне прикриття агентури спецслужб РФ. «Росспівробітництво» неодноразово ловили на організації та проведенні інформаційних спецоперацій проти України. Одним із прикладів є провокація з використанням юного співака Максима Ткачука.