Рівень патерналістських настроїв в Україні впав до 60%

Поділитися
Рівень патерналістських настроїв в Україні впав до 60% В Україні заміряли рівень патерналістських настроїв: менше, ніж раніше, але більше, ніж слід © DT.UA
Українці все менше схильні сподіватися на державу. Крім того, стало значно менше прихильників зрівнювання доходів.

В українському суспільстві спостерігається поступовий відхід від патерналістських очікувань і зростання запиту на індивідуальну активність і інтернальну позицію, свідчать дані Соціологічної групи "Рейтинг".

Як зазначають соціологи, якщо в 2011 році майже 80% респондентів вважали, що саме влада повинна брати на себе відповідальність у забезпеченні життя кожного громадянина, то в квітні 2018 року таких опитаних менше 60%.

Аналогічно змінюються погляди про необхідність "вирівнювання" доходів. Сім років тому майже 70% підтримували подібні ініціативи, сьогодні таких удвічі менше. Натомість зростає підтримка тези, що потрібно стимулювати індивідуальну активність громадян шляхом можливостей для збільшення доходів.

Разом з цим більш слабку динаміку має питання зменшення частки державної власності в бізнесі та промисловості на користь приватної: у 2011 році 61% підтримували збільшення державної частки власності, в 2017 році цей показник зменшився до 52%, а в 2018 році знову знизився до 58%.

Опитування Соціологічної групи "Рейтинг" проводилося 10-22 квітня 2018 року серед 6000 респондентів методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,5%.

Як свідчать дані опитування компанії Research & Branding Group, більше половини жителів країни (54%) вважають, що в Україні успіху можна досягти з допомогою грошей або інших матеріальних цінностей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі