Рівень оптимізму серед українців росте – опитування

Поділитися
Рівень оптимізму серед українців росте – опитування © depositphotos / Gala_Kavun
Порівняно з осінню більшість громадян говорять про рух у правильному напрямку та здатність перемогти.

Більшість українців, а саме 61%, вважають, що події в країні розвиваються у правильному напрямі, 21% — що події розвиваються в неправильному напрямі. Такі дані соціологічного дослідження оприлюднив Центр Разумкова.

Як зазначають соціологи, впевненість суспільства дещо зросла, адже у вересні–жовтні 2022 року частка тих, що вважають, що події в країні розвиваються у правильному напрямі складала 51%, а відсоток тих, хто вважав, що справи йдуть неправильно, складав 28%.

Водночас наприкінці 2021 року про правильний хід справ говорили 20% громадян, а 65,5%  вважали, що країна рухається у неправильному напрямі.

Також серед Українців зріс рівень оптимізму - 49% українців вірять, що Україна здатна подолати існуючі проблеми та труднощі протягом найближчих кількох років, ще 36% вважають, що Україна зможе подолати проблеми у більш віддаленій перспективі, і лише 3% — що Україна не здатна подолати існуючі проблеми. У вересні-жовтні 2022 року рівень оптимізму був нижчим приблизно на 10%.  

Соціологічне опитування проведене Центром Разумкова з 22 лютого по 1 березня 2023 року в рамках проекту Програми MATRA, що фінансується Посольством Королівства Нідерландів в Україні. Опитування методом face-to-face лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії серед 2020 респондентів віком від 18 років.  Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі