Більшість українців вважають, що РФ вичерпує свої ресурси у війні — опитування

Інфографіка
Поділитися
Більшість українців вважають, що РФ вичерпує свої ресурси у війні — опитування © Facebook/Генштаб ЗСУ
Переважна більшість населення переконана, що завершення війни на прийнятних умовах є реальним для України.

Більшість українців – 67%, вважають, що РФ вичерпує свої ресурси і для України реально разом із партнерами не у віддаленому майбутньому здобути перемогу. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Згідно з даними соціологів, вірять у значний запас ресурсів Росії і тривале виснажливе протистояння з туманним кінцем – 22% респондентів. 11% — не змогли визначитися щодо цього питання.

Графік 1. З яким з цих тверджень щодо протистояння України і РФ ви згодні більшою мірою? (КМІС)
Графік 1. З яким з цих тверджень щодо протистояння України і РФ ви згодні більшою мірою? (КМІС)

Також соціологи опублікували дані в регіональному вимірі. Згідно з опитуванням, у всіх регіонах України переважна більшість населення вважають, що Москва вичерпує ресурси і завершення війни на прийнятних умовах є реальним для України.

Зокрема, серед жителів сходу і півдня так вважають 64% респондентів, проти, відповідно, 23% і 25%, які заявили, що Кремль має значний запас ресурсів.

Графік 2. Готовність до територіальних поступок у регіональному вимірі (КМІС)
Графік 2. Готовність до територіальних поступок у регіональному вимірі (КМІС)

За останніми даними КМІС, станом на лютий 2023 року, 9% українців готові до територіальних поступок в обмін на мир, 87% – проти поступок. На графіку наведені дані, чи готові до поступок в обмін на мир українці, які оптимістично/песимістично оцінюють запас ресурсів у Росії.

Соціологи зазначають, що навіть серед тих, хто вважає, що РФ все одно має достатньо ресурсів для тривалої війни, 75% проти територіальних поступок.

Графік 3. Готовність до територіальних поступок залежно від оцінки міцності РФ (КМІС)
Графік 3. Готовність до територіальних поступок залежно від оцінки міцності РФ (КМІС)

«Результати щодо сприйняття міцності Росії показують нам, що оптимізм все одно переважає, але є більш стриманим і більш обережним», - зазначають соціологи, наголошуючи, що це важливо, оскільки надмірна самовпевненість може зашкодити досягненню перемоги.

На думку дослідників, краще реалістичніше оцінювати поточні можливості та ситуацію, водночас, підтримуючи оптимістичний погляд, хоч і в стримано-обережних рамках.

Крім цього, важливим є те, що навіть серед умовно песимістично налаштованих громадян абсолютна більшість відкидають концепцію обміну територій на мир.

Упродовж 14-22 лютого 2023 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус» методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Участь в опитування взяли 2 002 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України, крім Криму.

Опитування проводилося з дорослими у віці 18 років і старше громадянами України, які на той час проживали на українській території у межах, які контролювалися владою до 24 лютого 2022 року. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою до 24 лютого 2022 року: Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей. Також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%. За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення. При цьому, соціологи вважають, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі