РФ хотіла повернути кораблі як речові докази — Чумак

Поділитися
РФ хотіла повернути кораблі як речові докази — Чумак Кораблі прибули до українських портів у листопаді © Соцмережі
У Росії через проходження кораблями ВМСУ Керченської протоки відкрили кримінальну справу.

Росія хотіла повернути Україні кораблі "Нікополь", "Бердянськ" та "Яни Капу" як речові докази в рамках кримінальної справи, яку відкрили в РФ через перетин катерами та буксиром ВМСУ Керченської протоки у 2018 році, повідомив заступник генерального прокурора Віктор Чумак в інтерв'ю "BBC News Україна". Однак, Україна на це не погодилась.

"І вони передавалися в рамках рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права", - додав також заступник генпрокурора.

Зазначимо, що Москва відмовилася визнавати те, що повернула два катери та рейдовий буксир ВМСУ в рамках виконання рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права. За словами Чумака, через те що РФ повернула кораблі в "дуже поганому стані", в Україні відкриють кримінальну справу про розкрадання.

Віктор Чумак заявив про те, що не знає як службова інформація про огляд трьох українських кораблів потрапила до його попередника Анатолія Матіоса. Однак, за його словами, "певні посадові особи прокуратури південного регіону підтримують хороший зв'язок з колишнім військовим прокурором і надали йому всі ці матеріали".

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські спецпризначенці атакували та захопили два катери та рейдовий буксир ВМС України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Внаслідок атаки поранення отримали троє моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовця.

Атака в районі Керченської протоки стала першою відкритою агресією РФ проти України з 2014 року. Росія відмовилася визнати захоплених моряків військовополоненими, слідчі ФСБ фабрикували проти них справу за "порушення кордону". 25 травня Міжнародний трибунал ООН ухвалив рішення, яким зобов'язав РФ негайно звільнити моряків і повернути кораблі ВМСУ.

У червні Росія відзвітувала трибуналу про виконання вимоги, однак українців утримували у СІЗО "Лефортове" (Москва) до 7 вересня. Саме тоді відбувся обмін утримуваними особами між Україною та РФ, у результаті якого 24 моряки і повернулися додому.

18 листопада Росія повернула Україні захоплені в 2018 році кораблі ВМС, 20 листопада судна прибули до порту Очакова.

Судна майже рік простояли в порту окупованої Керчі, перед виведенням на них проводилися ремонтні роботи: росіяни заклали пробоїни в бортах катерів. При цьому вони демонтували з кораблів все обладнання, вилучили боєприпаси і документи, зробивши катери непридатними. Те що росіяни не вкрали, вони зламали і розбили.

При цьому ФСБ і російські пропагандисти намагалися спростувати мародерство на українських кораблях примітивним монтажем відео нібито огляду та передачі суден.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі