Результатом кризи в Україні може стати авторитаризм, важливим акцентом якого буде ксенофобія

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Результатом кризи в Україні може стати авторитаризм, важливим акцентом якого буде ксенофобія
На Україну чекає справжня реформа силових структур, необхідність проведення якої зі всією очевидністю продемонстрував нинішня політична криза.

Результатом нинішньої кризи може стати утвердження української авторитаризму. Він можливий, якщо Євромайдан буде розігнаний, але в цьому випадку термін життя авторитарного режиму, найімовірніше, виявиться обмеженим. Він більш ніж ймовірнішим, і якщо все "розсмокчеться". Про це пише у статті для ZN.UA Сергій Немирич.

Як пише автор, в найкращому випадку Україну чекає деяке прискорення поступального руху. Наприклад, справжня реформа силових структур, необхідність проведення якої зі всією очевидністю продемонстрував нинішня політична криза.

Майбутня правляча ідеологія, пише Немирич, буде глибоко антизахідної, і при цьому включить, як невід'ємну частину, боротьбу з загрозою українського націоналізму-"фашизму". І хоча громадян, сприймають горезвісну "бандерівщину" як справжню загрозу, з кожним роком стає все менше, їх ще досить багато для такої гри.

"Ксенофобія буде важливим акцентом нової ідеології. Для Сходу та Півдня більш-менш актуальна "антифашистська" тема - точніше, для старшого покоління в цих регіонах. Зіграти на цьому захід від лінії Харків-Запоріжжя" складно, тому в Центрі і на Заході країни будуть експлуатуватися теми польсько-румунської загрози. Можливо, навіть турецько-татарської", - зазначає Немирич.

ТАКОЖ: Розвідка США зазначила сповзання України до авторитаризму

Найважливіше місце в політиці режиму, як вважає автор, збереже "російське питання". Відносини з Росією, ймовірно, придбають двозначність, близьку до тієї, що була притаманна соціалістичних режимів "народної демократії" у їх відносинах з СРСР. Режим багато успадкує з досвіду режимів соцкраїн 1970-1980-х. Правда, швидше, в фарсовой, а не драматичної версії. Адже Митний Союз - прямий аналог РЕВ, а Ташкентський договір - Варшавського пакту, "тільки порідко".

"Нерушима дружба з великим російським народом", як вважає Немирич, повинна стати найважливішою ідеологічною основою режиму, з одного боку. З іншого - вожді будуть списувати на Росію всі свої провали. Це адже Москва наказала, точніше, змусила...

Нагадаємо, згідно з доповіддю "Оцінка загроз по всьому світу", який представив директор Національної розвідки США Джеймз Клаппер, Україна при президенті Вікторі Януковичі "сповзає до авторитаризму", а відсутність в країні структурних економічних реформ "збільшує загрозу економічної кризи у 2013 році".

Докладніше читайте у статті Сергія Немыррыча "Кінець золотого спокою" у свіжому випуску газети "Дзеркало тижня. Україна". !zn

Читайте також:

Майже третина росіян хочуть відновлення монархії

Українці хочуть демократії, але сумніваються, що вона є в Україні

Розвідка США зазначила сповзання України до авторитаризму

Експерт: Янукович не знає, на якій ідеології побудувати авторитаризм

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі