Резніков окреслив кроки для повернення прозорості частини закупівель Міноборони

Поділитися
Резніков окреслив кроки для повернення прозорості частини закупівель Міноборони © Олексій Рєзніков/facebook
Міністр оборони розповів про кілька доручень, які вже дав у контексті реформи.

Міністерство оборони України та комітети Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки і з питань антикорупційної політики домовилися повернути можливість громадського контролю за закупівлями речового майна, пально-мастильних матеріалів і продуктів харчування для армії, але з урахуванням обмежень під час війни. Про підготовку реформи тилового забезпечення на тлі скандалу щодо продовольства для ЗСУ за завищеними цінами повідомив глава Міноборони Олексій Резніков у Facebook

Він зазначив, що в ході "змістовних" обговорень з депутатами підтримав їхню ініціативу щодо пошуку способу відкрити деякі оборонні закупівлі для належного контролю над фінансами.

"Я особисто і команда в цілому зробили висновки з історії, яка спричинила суспільний резонанс. Ми не були достатньо відкритими, тому не змогли пояснити результати нашої роботи, які відповідають суспільному запиту. Ми не створили достатніх механізмів, що гарантують довіру. Це помилка, яка буде виправлена", – заявив міністр.

Резніков нагадав, що для оновлення системи закупівель харчування вирішили створити спеціальну робочу групу під головуванням міністра економіки Юлії Свириденко. 

Він розповів, що вже доручив її учасникам три завдання: проаналізувати ціни та процес їхнього формування; зменшити термін контрактів з постачальниками і створити нові підходи, що мають включати механізми прозорості та підзвітності при збереженні продуктового різноманіття в меню для військових.

За словами міністра оборони, такі інструменти планують використати і для збільшення прозорості закупівель речового майна та пально-мастильних матеріалів.

"Зараз проводимо перевірку цін по всій номенклатурі. Я буду особисто контролювати виконання цього плану і доповідати громадянському суспільству про прогрес і результати", – пообіцяв Резніков.

Крім того, у Міноборони вирішили ввести внутрішнє правило співставлення вартості позицій при підписанні контрактів з реєстром Мінекономіки й ринковими цінами.

Також Резніков заявив про плани публікувати спочатку на сайті міністерства, а згодом на Prozorro, певні дані після укладення контрактів. Йдеться про номер і дату затвердження угоди, ціну за одиницю товару і публічні технічні умови закупівлі.

"Водночас я очікую допомоги міжнародних партнерів, депутатів, журналістів, інституцій громадянського суспільства, експертів у пошуку згаданого балансу. Між оперативністю, безперервністю надання послуг чи постачання товару, безпекою та захистом інформації з одного боку – та прозорістю і підзвітністю з іншого. Тут потрібні спільні зусилля. Адже цілі у нас спільні – захист країни та побудова держави без корупції", – додав він.

Глава Міноборони знову звернувся до комітетів ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки і з питань антикорупційної політики з проханням провести спільну нараду для обговорення шляхів змін закупівлі, механізмів підзвітності та громадського контролю.

За словами Резнікова, він також запропонував антикорупційним організаціям, окремим представникам ЗМІ, які займаються розслідуваннями, і експертам з оборонних реформ провести спільну зустріч для обговорення необхідних кроків у реформі. Він підписав понад 20 запрошень.

"Переконаний, що спільними зусиллями ми зможемо побудувати дієвий механізм, який закладе основи для майбутньої прозорої, підзвітної і водночас надійної та захищеної системи забезпечення армії", – наголосив міністр оборони.

Резніков також зазначив, що "абсолютно поділяє" бажання українців забезпечити підзвітність використання бюджетних коштів і "невідворотність суворого покарання для усіх, хто намагається красти".

При цьому він розповів, що передумовою пришвидшення зміни системи закупівель у тиловому забезпеченні і кадрових рішень був аудит Міноборони, рішення щодо проведення якого було ухвалене 29 червня 2022 року, а попередні висновки отримані у грудні. Саме перевірка нібито показала, що система закупівель і контролю за ними потребує реорганізації.

Раніше голова правління громадської організації "Центр протидії корупції" Віталій Шабунін заявив, що Олексій Резніков має піти у відставку хоча б тому, що влітку 2022 року призначив головним по закупівлям зброї людину, яка замішана у корупційних скандалах, блокувала доступ ЗСУ до кримських маяків, закликала "почути Крим" та підтримувала "референдум".

Перед цим міністр оборони визнав помилки у контракті на харчування, хоча назвав "інформаційною атакою під надуманим приводом" розслідування Юрія Ніколова для ZN.UA щодо завищених цін на продукти для військових "Тилові пацюки Міноборони під час війни «пиляють» на харчах для ЗСУ більше, ніж за мирного життя".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі