Міністр оборони України Олексій Резніков має піти у відставку хоча б тому, що влітку 2022 року призначив головним по закупівлям зброї людину, яка замішана у корупційних скандалах, блокувала доступ ЗСУ до кримських маяків, закликала “почути Крим” та підтримувала “референдум”, а відтак і окупацію півострову. Про це заявив антикорупційний активіст, голова правління громадської організації "Центр протидії корупції" Віталій Шабунін.
"Блокував доступ ЗСУ до наших маяків, закликав “почути Крим”, підтримував “референдум”, а відтак і окупацію півострову. Все це про людину, яку Резніков від літа призначив підписувати ЗБРОЙНІ КОНТРАКТИ (орфографія автора збережена, - ред.) Міноборони. Як вам таке?", - зазначив Шабунін.
За словами Шабуніна, йдеться про Олександра Лієва.
Глава "Центру протидії корупції" наголосив, що не вірить в необізнаність міністра щодо кричущих фактів біографії Лієва. І висловив переконання, що через це у міністерстві мають відбутися звільнення, починаючи з самого міністра.
"Чи знав Резніков про російсько/корупційні хвости людини, яку з літа призначив головним із закупівель зброї для України? Не міг не знати – ця інформація елементарно гуглиться. Висновок з цієї історії має бути виключно кадровими. І стосуватися цей висновок має міністра безпосередньо", - підкреслив активіст.
За словами Шабуніна, саме від Лієва в Міноборони залежить, у кого, за скільки і яку зброю та військову техніку купує Україна. Також у нього є вся інформацію про іноземні комплектуючі, графік проплат за контрактами, місця розташування виробництв в Україні і терміни поставок.
"Департамент Лієва здійснює багатомільярдні контракти попри казки Резніков, що зброю закуповує новостворена агенція з оборонних закупівель за стандартами НАТО", - заявив активіст.
Окрім того, Лієв від імені Міноборони співпрацює з міжнародними партнерами по оснащенню ЗСУ сучасною зброєю.
Нагадаємо, раніше Віталій Шабунін своєму блозі на "Українській правді" детально розписав деталі біографії Лієва, уродженця міста м. Ухта Республіки Комі РФ.
Так, напиклад, за часів президентства Віктора Януковича він був міністром курортів та туризму АР Крим та на цій посаді втрапив у скандал, коли у 2013 році отримав орденом святой Анни Трєтьєй Стєпєні від Глави російського Імпєраторського Дома Государині Вєлікой Княгіні Марії Владіміровни. Тоді міністр українського Криму прокоментував нагороду російської "імператриці" словами «Служу Отечеству!», але після шквалу критики видалив пост.
На початку окупації Криму 5 березня 2014 року Олександр Лієв в інтерв'ю Громадському закликав «почути Крим» і «легалізувати референдум» про його статус. Тоді ж він натякнув, що був готовий працювати в окупаційному уряді Аксьонова.
У 2006 році Лієв блокував вʼїзд українським військовим морякам на територію українських маяків, які займали російські війська, та був членом «тіньового уряду» Криму, який навіть визнала Росія.
Також ще з Криму за Лієвим тягнеться шлейф корупційних історій.
У 2017 році родина Лієва почала активно купувати нерухомість в Києві. Зокрема дружина Тетяна оформила на себе трьохкімнатну квартиру площею у 201,4 кв м в центрі Києва на вулиці Січових Стрільців, а ще одну, площею 38,7 кв м, вона придбала уже на початку 2019 року.
Дружина Тетяна Лієва є бенефіціарною власницею ТОВ "Зручно". Товариство не відрізнялося значними оборотами у 2020-2021 роках, проте отримувало державні тендери з послуг з розміщення текстової інформації, графічних елементів, зображень на веб-порталі "Zruchno.Travel".
Нагадаємо також, раніше ZN.UA оприлюднило розслідування щодо закупівель Міноборони продовольства для армії. У матеріалі йдеться, що міністерство підписало угоду на 13 мільярдів із фірмою зі статутним капіталом у тисячу гривень. Тобто, МО під час війни уклало угоду з фірмою–"прокладкою".
Після кількох заяв про "інформаційну атаку" міністр оборони Олексій Резніков врешті заявив плани створити нову, "більш гнучку" систему харчування для ЗСУ на тлі розслідування щодо корупційних закупівель в Міноборони. Однак на практиці Міноборони вирішило сховати ціни на продукти харчування в усіх доступних контрактах та навіть видаткових накладних.
Подробиці історії читайте у статті Юрія Ніколова - "Тилові щури Міноборони під час війни "пилять" на продовольстві для ЗСУ більше, ніж за мирного життя".