Reuters: РФ може використовувати дані Заходу про погоду для хімічної атаки проти України

Поділитися
Метеорологічні дані важливі під час застосування хімічної та біологічної зброї.

РФ продовжує отримувати майже миттєві метеорологічні дані від країн Заходу. На думку експертів зі зброї, ця інформація може бути використана Кремлем для планування хімічної або біологічної атаки проти України, пише Reuters.

США та їх союзники вже попередили, що Росія може планувати використання хімічної або біологічної зброї в Україні. Однак дані про погоду з деяких із цих країн, включаючи США і Велику Британію, продовжують надходити в російські агенції.

За словами аналітиків, метеорологічна інформація містить вимірювання швидкості та напрямку вітру, сонячного світла, опадів та інших факторів, фактично у режимі реального часу. Ці дані можуть виявитися вирішальними під час планування атаки із застосуванням біологічної або хімічної зброї.

Для прикладу, за даними Reuters, Європейська організація з експлуатації метеорологічних супутників (EUMETSAT), що базується в Німеччині, продовжує надавати дані російським організаціям. Відомо, що як мінімум три інші організації в Європі вирішили не робити цього.

Повідомляється, що EUMETSAT має технічну інфраструктуру, яка дозволяє поширювати дані з численних супутникових каналів, в деяких випадках майже миттєво.

На думку експертів зі зброї, існує ризик, що метеорологічні дані, які надає EUMETSAT, можуть бути використані у військових цілях, зокрема, для планування хімічних і біологічних атак, що заборонені міжнародним правом.

«Якщо, гіпотетично, ви плануєте атаку, при якій розпилюєте хмару хімікатів або патогенів, вам потрібно враховувати метеорологічні дані. Вам не потрібно, щоб це вдарило і по ваших власних силах», - заявила експерт з біологічних загроз і старший викладач Королівського коледжу Лондона Філіпа Ленцос.

Експерт з хімічної зброї та науковий співробітник Кембриджського університету Хеміш де Бреттон-Гордон сказав, що дані про погоду дуже важливі під час застосування хімічної та біологічної зброї.

«Знання напрямку і швидкості вітру на різній висоті є ключем до прогнозування того, куди піде небезпека», - зазначив він.

На тлі поширення інформації про ймовірне застосування Росією хімічної зброї Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів підготувало роз'яснення, що робити у випадку хімнебезпеки. 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі