Серед українців, 79% знають, принаймні, про одну реформу, яку Україна має здійснити на шляху до повноцінного членства в ЄС, після отримання кандидатства на вступ. Про це свідчить опитування, проведеного InMind на замовлення міжнародної організації Internews, що реалізує «Медійну програму в Україні» за фінансової підтримки USAID.
Найбільше опитані громадяни чули про антикорупційну реформу, судову реформу та боротьбу з відмивання брудних коштів. Найменше українців знають про те, що Україна має узгодити аудіовізуальне законодавство з європейським. Також мало хто знає, що необхідно внести зміни до законодавства про нацменшини.
При цьому те, що Україна подала заяву про вступ до Євросоюзу знають всі. При чому оцінюється цей крок позитивно. Лише у віковій групі 46+ спостерігається скепсис з цього приводу.
Дослідження показало, що усі кроки на шляху до членства в ЄС підтримуються респондентами, хоча самі опитані й кажуть, що мало знають про їх суть.
«Респонденти оцінюють реформи не з точки зору того, як вони вплинуть на кожного, а скоріше як необхідний крок для набуття членства у Євросоюзі. На думку респондентів, втілення антиолігархічного закону вже відбувається – наприклад, олігархи були позбавлені впливу на телевізійні канали. Найчастіше респонденти не знали про узгодження аудіовізуального законодавства з європейським і не розуміли, про що саме йдеться», – йдеться в опитування.
Опитування проводилося з 8 серпня по 9 вересня 2022 року методом Face-to-face. Респондентами стали українці, віком від 18 о 65 років, які мешкають на всіх підконтрольних українському уряду територіях України. Загальна вибірка 2022 = 3250 інтерв’ю (з яких по приблизно 300 інтерв’ю 8 областях: Київська (включно із м. Київ), Вінницька, Дніпропетровська, Львівська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська). Репрезентативна частина 2022 = 1456 інтерв’ю. Похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 2,5%.