Ратифікація угоди між Україною та ЄС у Нідерландах була відстрочена його противниками навмисно

Поділитися
Ратифікація угоди між Україною та ЄС у Нідерландах була відстрочена його противниками навмисно Перенесення ратифікації угоди про Асоціацію України з ЄС не було випадковістю © GeenPeil
Противники асоціацію України з Євросоюзом домоглися перенесення ратифікації угоди на тиждень, аби дочекатись вступу в силу закону про референдуми в Нідерландах, стверджує голландський депутат.

Ратифікація парламентом Нідерландів Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в червні минулого року була відкладена з ініціативи ініціаторів референдуму, повідомив голландський депутат від Соціалістичної партії Нідерландів Гаррі фан Боммель.

Як зазначив парламентарій, подання Акта про ратифікацію угоди відразу після вступу в силу закону про референдуми в Нідерландах було не випадковістю, а свідомим планом прихильників голосування.

"Це не збіг, так і було заплановано. Очевидно, що ті, хто хотів провести референдум щодо цієї угоди, зробили все можливе для того, щоб всі процеси, і ратифікація угоди теж, відбулися в правильній послідовності, аби мати можливість винести це угода на референдум", - зазначив він у своєму коментарі для ТСН.

Читайте також: МЗС працює над тим, як показати Нідерландам європейську Україну перед референдумом – Клімкін

За словами Боммеля, ратифікація угоди в Парламенті була запланована на 30 червня 2015 року, проте організатори референдуму звернулися до двох партій - противників євроінтеграції України - SP та PVV, які вплинули на сенат, з тим, щоб відкласти ратифікацію угоди на тиждень. Таким чином, після вступу в силу закону про референдуми в Нідерландах 1 липня 2015 року, ратифікація угоди виявилася в поле його дії, а доля європейської інтеграції України була поставлена в залежність від всенародного голосування.

Як повідомлялося раніше, у Нідерландах у середу, 6 квітня, о 8:30 ранку за київським часом почалося голосування на консультативному референдумі щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Під час голосування голландці покажуть, чи підтримують вони рішення свого уряду і парламенту ратифікувати цей договір.

Офіційні результати референдуму будуть оголошені в наступний вівторок, 12 квітня, але ввечері 6 квітня у голландських ЗМІ очікуються попередні результати, представлені за підрахунками голландських муніципалітетів.

Раніше глава голландської ініціативної групи по проведенню голосування Арьян ван Диксхорн заявив, що референдум у Нідерландах має далекосяжну мету – вихід країни з ЄС. "Звичайно, нас не хвилює Україна. У нас є мета домогтися виходу Нідерландів з ЄС. Але поки що такий референдум неможливий, ми використовуємо будь-яку можливість, аби ускладнити відносини Амстердама з Брюсселем", – зазначив ван Диксхорн.

Детальніше про політичні відносини Нідерландів та України, а також про позицію Амстердаму по антиросійським санкціям читайте у спецпроекті "Викрадення Європи".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі