МЗС працює над тим, як показати Нідерландам європейську Україну перед референдумом – Клімкін

Поділитися
МЗС працює над тим, як показати Нідерландам європейську Україну перед референдумом – Клімкін МЗС працює з багатьма країнами ЄС, політики яких теж приїдуть в Нідерланди говорити про Україну © Урядовий портал
МЗС підключив неурядові організації, політиків і дипломатів до роботи над просуванням іміджу України перед референдумом у Нідерландах.

Глава Українського МЗС Павло Клімкін повідомив, що до кампанії за угоду про асоціацію України з ЄС на референдумі в Нідерландах приєднаються українські та іноземні політики і громадські діячі.

"Ми працюємо над тим, як показати сучасну європейську Україну Нідерландам. До цієї кампанії долучилися всі – неурядові організації, парламентарії, політики, дипломати, які намагаються координувати і просувати цю роботу", - сказав Клімкін в ефірі "Подробиць" на телеканалі "Інтер".

Він зазначив, що найближчим часом в Нідерланди поїде він сам, міністр фінансів Наталія Яресько, мер Києва Віталій Кличко, чемпіоном світу з боксу Володимир Кличко та багато інших. Також, за словами Клімкіна, МЗС працює з багатьма країнами Євросоюзу, політики яких теж приїдуть в Нідерланди говорити про Україну.

Референдум щодо угоди про асоціацію між Україною та ЄС відбудеться 6 квітня. Урядовці Нідерландів відреагували на 420 тисяч підписів за його проведення. Зібрати голоси вдалося завдяки онлайн-кампанії сатиричного блогу GeenStijl, "Комітету громадян ЄС" і євроскептикам із "Форуму для демократії".

Голова МЗС Берт Кундерс виступив на підтримку асоціації. На його думку, вона сприятиме стабільності в Україні. Остаточне рішення про ратифікацію угоди приймає уряд. Нідерландський референдум має лише консультативний характер і не заблокує тимчасове застосування угоди.

Нідерландські депутати із партії D-66 звернулися до МЗС із проханням перевірити, чи має референдум фінансовий вплив РФ. Парламентарії Шурд Шурдсм і Кейс Верхувен вбачали в аргументах організаторів референдуму постулати російської пропаганди.

Посол ЄС в Україні Ян Томбінський назвав референдум у Нідерландах "прецедентом" в історії ЄС. У випадку негативного результату європейське співтовариство не має подальшого алгоритму дій.

Детальніше про політичні стосунки Нідерландів і України, а також позицію Амстердаму щодо антиросійських санкцій читайте в спецпроекті "Викрадення Європи".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі