У 2020-му переходу Славутича до складу Чернігівської області завадила відсутність зрозумілої дорожньої карти. А зараз? Пояснення мера

Поділитися
У 2020-му переходу Славутича до складу Чернігівської області завадила відсутність зрозумілої дорожньої карти. А зараз? Пояснення мера © Википедия
Треба вирішити низку питань, які стосуються міжнародного та політичного аспектів існування міста, а також зміни актів на землю, печаток для бізнесу та перереєстрації транспорту. 

Славутич — наймолодше місто в Україні, створено після катастрофи на Чорнобильській АЕС для переселення туди персоналу станції. Мер Юрій Фомічев впевнений, що рано чи пізно воно увійде до складу Чернігівської області, на території якої й перебуває. Під час інтерв'ю Liga.net він наголосив, що швидкість ухвалення цього рішення залежить від багатьох критеріїв.

"Це має бути виважене рішення, з розумінням ситуації. Бо вона непроста, - наголосив Фомічев. - Перша спроба була у 2020 році, коли утворювалися нові адміністративні одиниці України внаслідок децентралізації. Утворювалися райони і була спроба визнати Славутич частиною Чернігівського району Чернігівської області. Єдине, що не було зрозумілої дорожньої карти".

За словами мера, перехід Славутича в іншу адміністративно-територіальну одиницю тоді викликав багато питань щодо того, чи треба змінювати акти на землю, перереєстровувати транспортні засоби та змінювати печатки для бізнесу. Як наслідок, місто не вдалося навіть приєднати до своєї громади через те, що воно знаходиться в іншій області. 

Є й політичні питання, які треба розв'язати. Ключове з них стосується податків, 45% яких місту сплачує ЧАЕС. 

"І тут виникає питання реєстрації самої ЧАЕС як платника податків. Вона має за Славутичем перейти в Чернігівську область. Якою має бути реакція Київської області, коли на її території розташована сама станція і Зона відчуження? Бо саме там безпосередньо розташована ЧАЕС, яка є платником податків до бюджету Київської області", – сказав мер.

Також потрібно розв'язати міжнародні питання, які стосуються проєктів у Чорнобилі. 

Нагадаємо, ще у 2022-му в інтерв'ю ZN.UA голова підкомітету ВРУ з питань адмінтерустрою Віталій Безгін стверджував, що Славутич, яке є містом-супутником ЧАЕС, потрібно відвести до Чернігівської області після війни. За його словами, на початку повномасштабного російського вторгнення громаду міста, по суті, одразу відрізали російські війська. Аби уникнення таких ризиків у майбутньому, потрібно перевести Славутич в іншу адміністративно-територіальну одиницю. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі